ЄС|NATO

Фото дня: Румунія отримує перший ракетний комплекс “Патріот”, ще три очікується до кінця 2022 року

Румунія отримала першу ракетну систему “Патріот” від наземного оборонного підрядника Raytheon, і очікує ще три до кінця 2022 року, – заявило міністерство оборони Румунії у четвер.

Це перша важлива одиниця обладнання, придбана та доставлена ​​після того, як Румунія зобов’язалася в рамках національної політичної угоди у 2015 році збільшити фінансування програми закупівель армії “, – заявив міністр оборони Ніколае Сіука під час церемонії прийому в прямому ефірі на полігоні” Капул Мідія “в повіті Констанца.

“Румунія придбала найсучаснішу з точки зору апаратного та програмного забезпечення ракетну систему, таку ж, як та, яку зараз використовують збройні сили Сполучених Штатів, що дозволяє протидіяти всім типам повітряних загроз сьогодні”, – заявив Сіука.

Згідно з даними веб-сайту міністерства оборони, деякі основні компоненти першої системи ЗРК Patriot, яка використовувалась румунською армією, прибули до країни з 20 серпня.

Система ЗРК Patriot складається з радарів, командно-адміністративних підрозділів та декількох типів перехоплювачів, які працюють разом для виявлення, ідентифікації та ураження тактичних балістичних ракет, крилатих ракет, безпілотників, вдосконалених літаків та інших загроз.

“Румунія безпечніша з ракетами” Патріот “на своїй території, а громадяни Румунії краще захищені”, – заявив прем’єр-міністр Людовик Орбан під час церемонії.

Орбан додав, що Румунія – 17-та держава у світі, яка покладається на ракетні системи “Патріот”.

У листопаді 2018 року Румунія підписала угоду з Raytheon про придбання трьох додаткових систем Patriot, що призвело до загальної кількості придбаних систем до десяти. Ріком раніше Державний департамент США дозволив продаж Raytheon семи систем Patriot Румунії за оцінками в 3,9 млрд доларів (3,3 млрд євро).

Румунія, яка приєдналася до НАТО у 2004 році, планує витратити 9,8 мільярда євро до 2026 року на підвищення своєї обороноздатності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України