Об’єднання фізиків зі США та Бельгії провело дослідження, в ході якого з’ясували, як важкі дощові краплі тримаються на гілках рослин. Було встановлено, що оптимальний градус вигину для утримання крапель води складає 36 градусів.
Вчені повідомили, що довше всього рідина тримається на голках, листі і гілках дерев. Розмір крапель на це ніяк не впливає, а все залежить від геометрії прутів. А ще, при дотриманні деяких умов, крапля може рухатися вгору, а крапля холодного молока, з деякою часткою ймовірності, може зависнути в повітрі, прямо над гарячому кави.
Стійкість висять на дереві водяних крапель залежить від геометрії прутів або гілок, бо вони самі досить великі. В результаті максимальна вага водяної краплі, здатної провисіти в такому положенні досить довго, визначається насамперед співвідношенням між показниками сили натягу і сили тяжіння, наворожили фізики. Якщо на плоских поверхнях або на прямій одиночній гілці процес відриву водяної краплі при наборі критичної маси був вивчений фахівцями вже давно, то експериментів по дослідженню відриву краплі від точки розгалуження або вигину, де утримуються краплі побільше, раніше майже не вивчався.