Авторські статтіТехно

Фізики виконали нездійсненне – разломили спагетті на дві частини

Геніальний спосіб придумали в США. Хоча багато експертів вважали такий навик непотрібним і марним.

Міжнародна група вчених фізиків, в яку увійшли дослідники із США і Франції, провели незвичайний експеримент і зламали спагетті навпіл, вчені виконали нездійсненне. Нагадаємо, що таким завданням перейнявся в ХХ столітті ще Річард Фейнман, який заявив – зламати макаронину навпіл – неможливо. Фізик заявив, що зламати її можна тільки в декількох місцях, але пояснити таку особливість виявилося не дуже просто.

Пізніше вченим вдалося з’ясувати, що спагетті все ж ламається по середині. Але в результаті впливу на макаронину хвилі тиску. Цілісність однієї з частин порушується і вона ламається на три частини. Тепер же фахівці знайшли досить простий спосіб, який може допомогти запобігти такий нерівномірний розлом під впливом тиску. Спеціально для цього була створена машина, яка може скручувати спагетті різної товщини, а вже потім ламати їх навпіл. Повідомляється, що для такої операції макарони потрібно скрутити на 270 градусів і проводить згин зі швидкістю три міліметри в одну секунду.

Щоправда поки не відомо, як таке відкриття зможе знадобитися звичайній людині, адже особливого значення в повсякденному житті ми не надаємо розлому спагетті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України