Авторські статтіТехно

Фізик спостерігав випаровування чорної діри

Джефф Штайнхауэр з Ізраїлю створив аналог чорної діри і спостерігав її випаровування. Крім того, йому вперше в історії вдалося виявити квантову заплутаність між кількома частками, проникаючими в об’єкт.

Фахівець відзначив, що провести дослідження йому вдалося за допомогою чисельного моделювання, яке дозволило вивести температуру, відповідну спектру. Раніше подібні досліди проводив відомий астрофізик Стівен Хоккінг.

В ході експерименту вченому з Ізраїлю вдалося створити область надзвукового руху ультрахолодному конденсаті Бозе-Ейнштейна. Ця ділянка простору є аналогом горизонту подій реальної чорної діри. При високих температурах речовина почала вести себе так, як одна величезна частка.

За допомогою спеціальних приладів ізраїльський фахівець змусив воду текти швидше швидкості звуку. В результаті речовина розділилася на частки, що діляться на горизонті подій. У підсумку фахівцеві вдалося підтвердити припущення Хоккінга з приводу того, що дане явище передбачає випаровування чорної діри внаслідок квантових флуктуацій, пов’язаних з утворенням пар віртуальних частинок.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

17 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.