Фізик спостерігав випаровування чорної діри

Джефф Штайнхауэр з Ізраїлю створив аналог чорної діри і спостерігав її випаровування. Крім того, йому вперше в історії вдалося виявити квантову заплутаність між кількома частками, проникаючими в об’єкт.

Фахівець відзначив, що провести дослідження йому вдалося за допомогою чисельного моделювання, яке дозволило вивести температуру, відповідну спектру. Раніше подібні досліди проводив відомий астрофізик Стівен Хоккінг.

В ході експерименту вченому з Ізраїлю вдалося створити область надзвукового руху ультрахолодному конденсаті Бозе-Ейнштейна. Ця ділянка простору є аналогом горизонту подій реальної чорної діри. При високих температурах речовина почала вести себе так, як одна величезна частка.

За допомогою спеціальних приладів ізраїльський фахівець змусив воду текти швидше швидкості звуку. В результаті речовина розділилася на частки, що діляться на горизонті подій. У підсумку фахівцеві вдалося підтвердити припущення Хоккінга з приводу того, що дане явище передбачає випаровування чорної діри внаслідок квантових флуктуацій, пов’язаних з утворенням пар віртуальних частинок.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh