Фінські вчені встановили, що зменшує ризик померти від серцево-судинних захворювань

Фінські учені з Університету Оулу вважають, що ризик померти від серцево-судинних захворювань майже на 50 відсотків скорочують помірні фізичні навантаження.

Вчені детально вивчили дані 2456 осіб, віком

від 65 до 74 років, за якими вони спостерігали протягом останніх 12 років. 197 чоловіків та жінок померли від серцево-судинних хвороб. Однак 416 осіб змогли пережити напади. Виявилося, що причиною цього стала помірна або висока фізична активність літніх людей. Серед тих, хто займався легкими фізичними вправами і пішими прогулянками, їздили на велосипеді або працювали в саду, ризик серцевих нападів зменшилася на 31%. У групи учасників, які вели дуже активний спосіб життя, наприклад, бігали або каталися на ковзанах, шанс гострих інцидентів знизився на 45%.

Смертність від ССЗ серед людей, які помірно або активно рухалися, зменшилася на 54% і 66%. Якщо учасники експерименту витрачали 4 години на тиждень і більше, то такі навантаження розцінювали як помірні, а якщо багато тренувалися по 3 години в тиждень, тоді такий рівень активності вважався високим. Вчені прийшли до висновку, що уникання серцево-судинних захворювань і смерті від них, залежить від фізичних навантажень, а не від рівня холестерину.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh