Автоматизація відносин робить життя зручнішим, але нищить довіру між людьми

Відомий український політолог Михайло Бесараб у своєму блозі пише про те, що раз у кілька років він читає інтерв’ю Мартіна Гайдеггера, яке він дав «Шпігель» в 1966 році, але попросив опублікувати його тільки після своєї смерті. Інтерв’ю вийшло в 1976-му році. Основним предметом цієї розмови було питання технічного прогресу. Ще тоді Гайдеггера турбувало, що домінування техніки дегуманізує і занадто прагматизує відносини в соціумі. Філософ сильно сумнівався, що демократія здатна впоратися з такою технократизацією відносин між людьми, відносин між людиною і державою.

Політолог пише, що в наші дні добре видно, що тривога і скепсис Гайдеггера були цілком виправданими. Автоматизація відносин робить життя зручніше, але і вносити певну небезпеку. Життя атрофує довіру між людьми, розчиняються образи культур і держав. Природно, звідси виникає відчуття втрати контролю над ситуацією. За цим слідує невизначеність і невдоволення в, здавалося б, заможних спільнотах.

За словами Бесараба, в цей час авторитарні східні режими хвацько використовують технологічні досягнення Західної цивілізації, щоб долати завіси і кордони, щоб руйнувати Захід зсередини. Ці авторитарні режими не мають жодних зобов’язань перед демократією, використовують її лише як прикриття. Таким бачиться пояснення сьогоднішніх проблем у Західному світі, частиною якого є і ми.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh