Авторські статті

Автоматизація відносин робить життя зручнішим, але нищить довіру між людьми

Відомий український політолог Михайло Бесараб у своєму блозі пише про те, що раз у кілька років він читає інтерв’ю Мартіна Гайдеггера, яке він дав «Шпігель» в 1966 році, але попросив опублікувати його тільки після своєї смерті. Інтерв’ю вийшло в 1976-му році. Основним предметом цієї розмови було питання технічного прогресу. Ще тоді Гайдеггера турбувало, що домінування техніки дегуманізує і занадто прагматизує відносини в соціумі. Філософ сильно сумнівався, що демократія здатна впоратися з такою технократизацією відносин між людьми, відносин між людиною і державою.

Політолог пише, що в наші дні добре видно, що тривога і скепсис Гайдеггера були цілком виправданими. Автоматизація відносин робить життя зручніше, але і вносити певну небезпеку. Життя атрофує довіру між людьми, розчиняються образи культур і держав. Природно, звідси виникає відчуття втрати контролю над ситуацією. За цим слідує невизначеність і невдоволення в, здавалося б, заможних спільнотах.

За словами Бесараба, в цей час авторитарні східні режими хвацько використовують технологічні досягнення Західної цивілізації, щоб долати завіси і кордони, щоб руйнувати Захід зсередини. Ці авторитарні режими не мають жодних зобов’язань перед демократією, використовують її лише як прикриття. Таким бачиться пояснення сьогоднішніх проблем у Західному світі, частиною якого є і ми.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.