Дослідники Лундського університету не рекомендують жінкам зачинати дитину в літні місяці. Саме в цей період підвищується загроза виникнення гестаційного діабету.
У жаркий час року температура тіла підвищується, внаслідок чого рівень цукру збільшується більш, ніж на половину. В результаті відбуваються зміни в периферичному кровотоці і подалі зміна складу крові у капілярній системі.
Вчені провели досвід, учасницями якого стали 11 538 жінок, які очікують народження дітей. Всі випробовувані пройшли звичайний тест на чутливість до цукру, коли термін вагітності склав 28 тижнів.
З’ясувалося, що у 4,2 відсотка майбутніх матерів був гестаційний діабет. На початку весни частота виявлення даної хвороби у вагітних дорівнювала 2,9 відсотка, але вже до першого літнього місяця вона збільшувалася до 5,8 відсотка. За інформацією експертів, вміст цукру виростав приблизно на 0,009 ммоль/літр з кожним збільшенням температури на 1 градус влітку. Різниця між спекотним і морозним періодами склала 0,15 ммоль/літр.
Раніше вчені з’ясували залежність між статтю виношуваної дитини і можливими патологіями у майбутньої матері. Встановили, що вагітні хлопчиками жінки частіше народжують раніше терміну і хворіють гестаційним діабетом. У випадку з дівчатками медикам частіше доводитися стимулювати пологову діяльність.