Авторські статтіТехно

Фахівці Microsoft врятували Windows від небезпечної RCE-вразливості

Фахівці американської компанії Microsoft врятували ОС Windows від вкрай небезпечної RCE-вразливості. Особливу тривогу викликало те, що ця загроза була актуальна і для “чистих” операційних систем, на які не було встановлено додаткову. Загрозі піддавалися всі збірки Windows представлене на ринку.

Першими цю уразливість виявили співробітники Google Project Zero Наталі Сільванович і Тевис Орманді, які і повідомили про це в Microsoft, давши їм час на ліквідацію проблеми (зазвичай Project Zero знаходить проблему, повідомляє про неї розробнику, а через 90 днів викладає інформацію про неї у відкритий доступ).

Співробітники світового лідера в області комп’ютерного забезпечення серйозно поставилися до даної проблеми і на протязі трьох днів ліквідували загрозу, випустивши необхідний патч. При цьому вони не стали чекати планового виходу оновлень, а випустили його окремо.

Уразливість отримала номер CVE-2017-0290. Вона була небезпечна тим, що взаємодіяла з самим антивірусом і не розпізнається ним. Комп’ютер користувача міг бути заражений і підданий небезпеці без безпосередньої участі користувача – зловмисникам достатня було надіслати рекламу або лист, в тілі якого був баг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України