ЄС|NATO

F-35 для України затримується: в Данії пообіцяли, що це не вплине на передачу F-16 Україні. Відео

Перші F-35 з оновленням TR-3 за песимістичними прогнозами мають бути поставлені влітку 2024 року, але схоже, що це вже аж ніяк не остаточні терміни

Джерело:Defence Express

Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен заявив, що сьогодні країна “не має чіткої картини”, коли відбудуться подальші поставки замовлених винищувачів п’ятого покоління F-35, які мають замінити у повітряних силах Данії винищувачі F-16.

Це вже не вперше, коли в Данії заявляють про затримки з постачанням стелс-літаків — ще на початку вересня в оборонному відомстві країни відзначали, що передача другої партії винищувачів зсунулася з весни на осінь 2024 року, розповідають у виданні Bloomberg.

А тепер в Данії заявляють, що затримка буде ще більшою у порівнянні з попередньо озвученими термінами — міністр оборони країни відзначає, що вже спілкується зі своїми колегами з США, щоб знайти ймовірне рішення.

Водночас у Данії вкотре запевнили, що затримка поставок літаків F-35 не вплинуть на передачу Україні винищувачів F-16 чи на виконання зобов’язань як країни-члена НАТО — всього Данія погодилася передати Україні одразу 19 багатофункціональних винищувачів F-16; раніше у ПС ЗСУ повідомили, що частина українських пілотів, зокрема й ті, що опановують літак у Данії, вже проходять підготовку в повітрі з інструкторами на F-16.

F-35 затримується ще більше, але в Данії вкотре пообіцяли, що це не вплине на передачу F-16 Україні

Фото — Forsvaret

Нагадаємо, що затримка постачання F-35 замовникам пов’язана з пакетом оновлень Technology Refresh 3 (TR-3) — раніше у Об’єднаному офісі програми F-35 розписалися, що за песимістичним сценарієм перші літаки з цим оновленням клієнти отримають у червні 2024 року, але схоже, що і ця дата теж може зсунутися.

Щодо Данії, то країна зараз очікує на другу партію своїх F-35 — перша партія з чотирьох літаків прибула в країну восени цього року, а контракт на постачання 27 літаків за ціною у 3,1 млрд доларів був підписаний у 2016 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України