Новини

Етапи і стадії інженерно-геодезичних вишукувань

Етапи і стадії інженерних вишукувань

Будь-якому будівництву передують дослідження грунту, поверхневих і ґрунтових вод на обраному ділянці. Доцільно проводити їх ще до покупки, щоб переконатися в тому, що плани здійсняться, вдасться звести об’єкт якісно і довговічне, не використавши при цьому зайвих коштів. Досвідчені забудовники та інвестори розуміють, що згодом інженерні вишукування обернуться для них економією, так як не доведеться ремонтувати руйнування, викликані зсувами, карстами, селями, застою води на ділянці. При виконанні інженерних вишукувань проводяться геологічні та геодезичні роботи на ділянці.

Етапи проведення інженерних вишукувань.

Порядок виконання інженерних вишукувань, що стосується дослідження грунтів і підземних вод має кілька етапів:

  • підготовчий;
  • польовий;
  • лабораторний;
  • камеральний.

На етапі підготовки геологи вивчають наявні в архівах матеріали. Це карти, плани, розрізи, шляхи комунікацій. Актуально дешифрування знімків аерофотозйомки. На місцевості проводять рекогносцировку, тобто вивчення території. Наприклад, для визначення рівня грунтових вод роблять виміри в контрольних свердловинах. Ефективні опитування жителів.

Якщо будується великий об’єкт, орієнтуються на технічне завдання, надане замовником. Там вказані місця установки свердловин і їх глибина. Найчастіше геологи, на підставі підготовчих робіт, самі визначаються і встановлюють бурові в тих місцях, де передбачаються проблеми, щоб виключити їх, і правильно розташувати об’єкт. Наші фахівці надає послуги в геології, геодезії та екології, а на сайті можна ознайомитися з цінами на всі послуги. Наша компанія спеціалізується на геологічних і геодезичних вишукуваннях.

Зразки порід і води, отримані в результаті буріння вивчають в лабораторії, досліджуючи склад і властивості. У камеральний період дані оформляють, роблять потрібні розрахунки елементів споруди і видають замовнику висновки і рекомендації – технічний звіт.

Стадії інженерних вишукувань

Передпроектна стадія. Вона здійснюється перед будівництвом великих і значущих об’єктів, що несуть своїм зведенням навантаження навколишньої природи і будівлям. На цій стадії вибирають майданчик, обґрунтовують її доцільність саме в цьому місці по відношенню до комунікаційних і інженерних мереж, транспортних артерій, водойм. Обгрунтовуються матеріальні вкладення, вирішується питання про те, як об’єкт впишеться в генеральний план місцевості. Для цього можуть проводитися необхідні інженерно-геологічні дослідження: попереднє вивчення геології земельної ділянки та геодезії ділянки, буріння, лабораторні роботи. Головне, інженерні вишукування повинні довести, що гроші не будуть вкладені даремно і об’єкт не зробить негативний вплив на оточення. На передпроектній стадії, якщо вона потрібна, беруться всі необхідні допуски та дозволи.

На проектній стадії інженерні вишукування деталізуються. Доповнюються дозволу, допуски, проводяться різні види геодезичних, бурових і лабораторних досліджень. Порядок проведення інженерних вишукувань контролюється правилами, передбаченими Зводом норм і правил, державними приписами для конкретних об’єктів.

Стадія робочої документації стосується конкретної ділянки за технічним завданням, наданим замовником. Це карти, плани, геологічні розрізи, розрахунки. Всі ці документи оформляються в технічний звіт і є гарантією того, що будівництво майбутнього об’єкта проводиться обґрунтовано і міцно. Отримати якісну консультацію про інженерно-геодезичні вишукування можна в компанії Мірничий – https://mirnychyj.com.ua/topografichna-zyomka/inzhenerno-geodezichne-vishukuvannya/.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України