Економіка

Естонія допомагатиме з відбудовою Житомирщини

Розширюємо співпрацю між Естонією та Україною у відбудові Житомирщини

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з послом Естонії в Україні Аннелі Кольк. У фокусі обговорення – відновлення української інфраструктури, зокрема в Житомирській області.

У травні 2022 року Естонія оголосила, що бере на себе відповідальність щодо відновлення Житомирської області.

«Ми високо цінуємо готовність та прагнення Естонії допомагати нам у відновленні об’єктів соціальної, транспортної сфер у Житомирській області. Ми вже бачимо результати. На початку 2023-го Таллінн передав Житомиру 20 низькопідлогових автобусів. У червні відбулося відкриття 1-ї черги дитсадка в Овручі – першого об’єкта у відбудові якого взяла участь Естонія. Також минулого місяця було відкрито міст в Малині, на відбудову якого естонські партнери виділили €1 млн.Я вдячний Естонії за допомогу в усіх сферах і те, що вона лишається одним з найвідданіших партнерів України», – зазначив Олександр Кубраков.

Наразі Естонія планує продовжувати відновлювати соціальну інфраструктуру в області.

Розширюємо співпрацю між Естонією та Україною у відбудові Житомирщини

Також під час зустрічі Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна поінформувала Аннелі Кольк про можливості цифрової екосистеми управління відновленням DREAM. Олександра наголосила, що важливо аби всі проєкти відбудови проходили через DREAM. У свою чергу завдяки цьому міжнародні партнери можуть чітко відстежувати всю інформацію про проєкти відновлення, включно з кошторисами. Це забезпечує прозорість та підзвітність відбудови.

Розширюємо співпрацю між Естонією та Україною у відбудові Житомирщини

Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач висловив надію на те, що Естонія також допоможе Україні з модернізацією та цифровізацією пропускної системи на кордоні, адже країна має успішний досвід імплементації подібної системи у себе.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України