ЄС|NATO

ЄС прийняв закон про залучення кваліфікованих іммігрантів

ЄС прийняв рішення про нові правила імміграції та умов проживання. Їх мета – залучення в ЄС кваліфікованих спеціалістів із третіх країн

Європейський Союз прийняв ці нові правила в рамках глобальної конкуренції за висококваліфіковану імміграцію. Після декількох років безвиході переговорники з країн Союзу і Європейського парламенту узгодили реформу так званої Директиви про блакитну карту. Керівництво регулює умови в’їзду кваліфікованих робітників до країн Європейського Союзу, а також відповідні умови проживання. Цим ЄС планує залучити висококваліфікований персонал з третіх країн в 27 країн-членів.

Фактично ця реформа пропонувалася Комісією Євросоюзу п’ять років тому, тобто в 2016 році. Переговори між країнами ЄС і парламентом призупинилися з 2017 року. Під час головування Німеччини в Раді ЄС у 2020 році переговори про умови в’їзду та проживання нарешті відновилися.

Угода тепер передбачає більш тісну гармонізацію умов в’їзду та проживання працівників в країнах Євросоюзу. На думку Комісії, в майбутньому сім’ї власників синьої карти також повинні мати доступ до ринку праці ЄС. Крім того, навички, пов’язані з професіями в області інформаційних і комунікаційних технологій, повинні оцінюватися простіше.

Також було погоджено, що співробітники можуть легше міняти роботодавця протягом перших дванадцяти місяців. Ще один момент: власники синьої карти і члени їх сімей повинні мати можливість легше переміщатися по Євросюзу в майбутньому. Висококваліфіковані люди зі статусом міжнародного захисту також повинні мати можливість подати заяву на отримання синьої карти.

Країни Європейського Союзу і Європейського парламенту тепер повинні офіційно схвалити угоду. Після цього у країн ЄС є два роки, щоб вбудувати правила в національне законодавство.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України