ЄС прийняв закон про залучення кваліфікованих іммігрантів

ЄС прийняв рішення про нові правила імміграції та умов проживання. Їх мета – залучення в ЄС кваліфікованих спеціалістів із третіх країн

Європейський Союз прийняв ці нові правила в рамках глобальної конкуренції за висококваліфіковану імміграцію. Після декількох років безвиході переговорники з країн Союзу і Європейського парламенту узгодили реформу так званої Директиви про блакитну карту. Керівництво регулює умови в’їзду кваліфікованих робітників до країн Європейського Союзу, а також відповідні умови проживання. Цим ЄС планує залучити висококваліфікований персонал з третіх країн в 27 країн-членів.

Фактично ця реформа пропонувалася Комісією Євросоюзу п’ять років тому, тобто в 2016 році. Переговори між країнами ЄС і парламентом призупинилися з 2017 року. Під час головування Німеччини в Раді ЄС у 2020 році переговори про умови в’їзду та проживання нарешті відновилися.

Угода тепер передбачає більш тісну гармонізацію умов в’їзду та проживання працівників в країнах Євросоюзу. На думку Комісії, в майбутньому сім’ї власників синьої карти також повинні мати доступ до ринку праці ЄС. Крім того, навички, пов’язані з професіями в області інформаційних і комунікаційних технологій, повинні оцінюватися простіше.

Також було погоджено, що співробітники можуть легше міняти роботодавця протягом перших дванадцяти місяців. Ще один момент: власники синьої карти і члени їх сімей повинні мати можливість легше переміщатися по Євросюзу в майбутньому. Висококваліфіковані люди зі статусом міжнародного захисту також повинні мати можливість подати заяву на отримання синьої карти.

Країни Європейського Союзу і Європейського парламенту тепер повинні офіційно схвалити угоду. Після цього у країн ЄС є два роки, щоб вбудувати правила в національне законодавство.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh