Діаспора

«Ендорфін» – новий стандарт квестів в Празі

Друзі, продовжуємо знайомити вас з цікавими місцями в Празі. Кілька місяців тому в місті відкрився розважальний центр «Ендорфін» (Endorfin). Крім іншого там можна зіграти в командні та індивідуальні квести.

Наша редакція любити подібні розваги. Ми переграли в десятки різноманітних квизов і квестів по всій Празі, тому не змогли пройти повз новинки. Тім більше що «Ендорфін» відкрили ті ж люди, що проводять легендарний «Mad Head». Поспішаємо поділитися враженнями.

Центр розташований в районі Вршовице за адресою Petrohradská 216/3. Гостей зустрічають дві чарівні дівчини, а годину в очікуванні грі можна скоротати у барі. Радимо замовити чай – тут його подають досить оригінально. З алкоголю виділяється коктейль «Титанік», який в точності повторює оригінальний рецепт створеного в Нью-Йорку напою, присвяченого відомому лайнеру. В тутешнє меню він потрапив випадково.

«Титанік»

Квест розрахований на 2-4 гравців і 60 хвилин. Перед початком гри дівчина вручає команді рацію (для екстреного зв’язку і отримання підказок, якщо вони знадобляться) і розповідає сюжет. Він простий – знаменитий пароплав йде до дна, а вам потрібно добратися з нижніх поверхів на палубу.

Скажімо прямо, ігровий процес не несе в собі нічого нового. Принцип стандартний: розгадуємо головоломки, шукаємо заховані предмети, знаходимо ключі і вибираємося з кімнати. Що дійсно виділяє квест серед десятків побратимів, так це чудові деталізовані декорації.

Творці потрудилися на славу: оформлення приміщень (їх тут декілька), предмети, фонові звуки, музика, спецефекти – все виконано якісно і ґрунтовно. Під час гри виникає бажання зупинитися, озирнутися і відчути атмосферу.

Рівень складності квесту заяв як «середній». На ділі ж досвідчені гравці впораються з загадками без будь-яких проблем. А від менш досвідченим гостям доведеться поламати голову.

Наша оцінка: 4/5

«Морг»

Цей квест розрахований на одного гравця. Організатори рекомендують не користуватися підказками оператора, щоб в повній мірі насолодитися гнітючою атмосферою приреченості.

Сюжет гри такий: вас отруїли рідкісним отрутою, який забарився життєві функції настільки, що лікарі констатували смерть і відправили тіло прямо в морг. Ви опиняєтеся в замкненій морозильній камері, звідки потрібно вибратися за 30 хвилин, інакше – смерть від задуху.

Що стосується загадок, то наголос робиться на уважність та скрупульозність, а тому думати над ними особливо не доводитися. Проте в кінцівці сіра речовина доведеться напружити по повній. Остання загадка – справжня окраса всього пригоди. Тільки заради неї варто потрапити в «Морг». Ми серйозно, фінал здивує і подарує незабутні враження. Вам захочеться проспойлеріть розв’язків язку друзям, настільки оригінальною вона вийшла.

Наша оцінка: 5/5

Чому «Морг» так крут:

– чудові декорації і реалістичний звуковий фон;

– незвичайний досвід гри в поодинці, коли всі рішення приймаються самостійно;

– гнітюча атмосфера замкнутого простору і цілий спектр пережитих емоцій (від сорому до захоплення);

– чудовий фінал;

– змагальний елемент. У морзі два холодильника, і можна посперечатися з одним, хто вибереться швидше.

«Пила»

За стилістикою і духу цей квест максимально наближений до однойменного фільму жахів. Кров, гниль, брудна сантехніка, іржавий метал і інші радощі. Все виглядає дуже натурально: потрібно якийсь час, щоб переконати свою гидливість, що це лише декорація, а насправді оточення безпечно і майже стерильне.

Організатори називають «Пилу» найскладнішим своїм квестом. Він розрахований на 3-5 гравців. На початку історії руху героїв обмежать: когось посадять в клітку, когось прикуют ланцюгами до стіни (прямо як у фільмі). Щоб звільнитися, потрібно діяти спільно.

Як і «Титанік», цей квест складається з декількох рівнів. Дуже сподобалися переходь між локаціями. Вони вельми нетривіальні і відбуваються несподівано. У фіналі грі потрібно бути особливо уважним, щоб випадково не угробити своїх друзів. Пам ” ятайте, Конструктор – видатний і божевільний маніпулятор. Вибір в його кривавих ігрищах ніколи не буває пробачимо.

«Пила» – це цікавий і по-справжньому командний квест з емоційним фіналом. Кінцівка має всі шанси стати довгограючою мемом у вашій компанії. Колективні безумства об’єднання єднують.

Наша оцінка: 5/5

Резюме

Геймплей в квестах «Ендорфіна» старий як світ. Це класичний втеча з кімнати, і щось принципово нове тут придумати складно: шукаємо предмети, вирішуємо загадки. Інша справа, що авторам вдалося відточити перевірений ігровий процес практично до досконалості – реалістичні декорації, хороший звук, збалансована складність загадок, грамотні підказки оператора, кілька дійсно несподіваних сюжетних поворотів.

Якщо ви жодного разу не грали в квести, то кращого варіанту для знайомства з жанром не знайте. Принаймні, в Празі. Завзятим ж гравцям «Ендорфін» буде цікавий просто по факту – на сьогодні це найбільш якісні та опрацьовані квести в місті. Рекомендуємо!

До новорічних свят компанія випустила подарункові сертифікати на п’ять своїх ігор. Якщо не знаєте, що дарувати друзям, то радимо придивитися.

Адреси: Petrohradská 216/3, Praha 10 – Vršovice

Час роботи: щодня з 10:00 до 22:00

Як забронювати: через онлайн-форму на сайті

Телефон: +420 725 944 311

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України