Економіка

Електрики в Києві може не бути по 10-12 годин

Російські окупанти завдають масованих атак на енергетичну інфраструктуру України. Це призводить до плачевних наслідків, пише РБК-Україна.

Так, уже майже місяць українці намагаються навчитися жити в умовах графіка відключення світла, аварійних відключеннях та відсутності електроенергії порціями – по 3-4 години кілька разів на день.

Нещодавно ЗМІ облетіла інформація про можливе відключення світла по 10-12 годин на добу. Енергетики не виключають такий сценарій, оскільки енергетична інфраструктура дуже постраждала і відновити її в короткі терміни практично неможливо.

Противнику розвалити енергосистему повністю не вдалося, але викликати хвилю віялових відключень – так. Системі тепер не вистачає можливостей передати 1500-2000 МВт потужності, тому відключення з нами надовго.

Нові атаки можуть бути, оскільки вже просочилася інформація про те, що РФ замовила в Ірані понад дві тисячі дронів (частина вже отримана та використана).

Потрібні поставки ППО та РЕБ, посилення захисту енергооб’єктів, трансформатори, реле, вмикачі, інші комплектуючі на заміну. Наразі ситуацію рятує велика кількість резервного обладнання в “Укренерго”, але цей ресурс не вічний. Тому шукають нове і помірно вживане за кордоном. Допомагають і союзники.

Розмови про можливу евакуацію схвилювали суспільство і прозвучали вони з різних джерел. Деталі цих планів закриті, але деяка інформація просочується. Нацбанк вважає, що критичною точкою є довгостроковий вихід з ладу 40% енергосистеми. Є ризик, що ляже вся фінансова інфраструктура, а разом із нею й інша діяльність.

З урахуванням того, що Київ – це місто-мільйонник, то за будь-якого сценарію всіх мешканців вивезти не вийде. Зараз важливо підготувати місто до перших заморозків – уже зараз подбати про те, щоб не замерзли системи водопроводу та каналізації. Аналізувати вразливі точки, думати, як їх зігріти.

Потрібні автономні генератори у неймовірних кількостях, у тому числі й для мобільних вишок. Мінцифри обіцяє 2500 приймачів Старлінк із роздачею сигналу. Це добре, але насправді мало. А залишитися без засобів зв’язку, та ще й у війну, це як залишитись без тепла та хліба. Кількість пунктів обігріву (по 10 на район) – також мало.

Зима буде найскладнішою за роки Незалежності.

В “Укренерго” просять споживачів обережно споживати електроенергію, особливо з 17.00 до 23.00 години, не використовувати енергоємні електроприлади, вимкнути зайве освітлення, перенести прання на нічний годинник. Такі заходи дають фахівцям можливість швидше стабілізувати ситуацію та провести необхідні відновлювальні роботи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України