Право

Електронний кабінет військовозобов’язаного має запрацювати до 17 червня

Нагадуємо що з 18 травня по 18 липня чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої облікові дані у ТЦК та СП.

Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, ЗОБОВ’ЯЗАНІ протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом (тобто, з 18 липня) уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

  • у разі перебування на території України – шляхом прибуття самостійно до ТЦК за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП, або через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);
  • у разі перебування за кордоном – шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку, або через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

Закон про мобілізацію передбачає саме ОБОВ’ЯЗОК, а не право уточнити дані про мобільний телефон та реальну адресу.

Що стосується громадян України, які зараз знаходяться на території України

У ЗМІ говорять про те, що ТЦК фізично не зможуть справитися з оновленням всіх даних через обмеження у годинах прийому та загалом з урахуванням кількості самих органів та громадян України 18–60-річного віку.

У законі йдеться про необхідність затвердження Урядом окремого документа – Положення про Державний веб-портал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони.

Закон про цифровізацію військового обліку дає Кабміну місяць на те, щоб ухвалити необхідні підзаконні акти. Тож, до 4 травня відповідні офіційні документи для регулювання Електронного кабінету військовозобов’язаного мають бути ухвалені.

Нагадаємо: МЗС України пояснило, як довго не надаватиме консульські послуги чоловікам мобілізаційного віку

Закон про посилення мобілізації передбачає, що Кабмін повинен у двомісячний строк з дня опублікування цього Закону забезпечити створення та функціонування Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного чи резервіста, тобто, до 17 червня.

❗️ Ведення Електронного кабінету – право, але держава робить все, щоб ви все ж таки його зареєстрували.

Ми повідомляли про те, що у Варшаві в центрі видачі паспортів чоловіки не можуть отримати вже готовий документ.

Голос українською вже повідомляв про те, що МЗС України доручило тимчасово припинити консульські дії для чоловіків призовного віку

Також варто знати про те, що оформити паспорт за кордоном тепер можна лише за попереднім електронним записом, – ДП «Документ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України