Авторські статтіТехно

Космічний апарат «Екзомарс» готовий зробити важливий крок в освоєнні Марса

Космічний апарат «Екзомарс» готовий до наступного етапу освоєння Марса — він випустить в атмосферу планети десантний модуль, який збере різноманітні дані, важливі для подальших досліджень. Якщо все пройде за планом, наступним кроком буде спуск модуля безпосередньо на поверхню.

Вже зовсім скоро апарат «Екзомарс», створений спеціально для дослідження Червоної планети, прибуде до свого фінального пункту призначення. За повідомленням РОСКОСМОСУ, 16 жовтня відбудеться важливий етап в освоєнні Марса. У вказане число в 17:42 по Москві спеціальний десантний модуль «Sсhiaperelli» відокремиться від «ЭкзоМарса» і увійде в атмосферу планети.

Модуль буде працювати автономно за рахунок встановлених у нього особливих програм. В ході цієї операції вчені вивчать роботу технологій, що відповідають за контрольовані операторами спуск і посадку на Марс, щоб підготуватися до подальших етапів вивчення планети. З допомогою особливих датчіків десантний модуль запише дані про вітер, вологість, температуру і тиск в атмосфері під час свого спуску. Також будуть вивчені електричні поля, над поверхнею планети — це дозволить вченим краще зрозуміти природу пилових бур.

Якщо операція пройде вдало, «Schiaperelli» висадиться на поверхню Марса 19 жовтня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України