Право

Польща буде повертати тих військовозобов’язаних українців, на котрих отримає міжнародний ордер на арешт

При цьому питання про екстрадицію прийматиме польський суд.

Військовозобов’язаних українців, які виїхали з країни під час війни за підробленими довідками, влада Польщі хоче повернути в Україну. З цього приводу зроблено чимало заяв. Не виключено, що надалі на таких уклоністів чекає покарання за нормами Кримінального кодексу.

У Польщі відповіли, чи можлива процедура екстрадиції на батьківщину чоловіків, які незаконно залишили Україну

У Варшаві начебто не відмовляються допомогти, проте наголошують, що Україна має видати міжнародний ордер на арешт кожного з них.

З початку повномасштабної війни в Україні до Польщі в’їхали майже 2,87 млн. українців у віці 18-60 років, а виїхали майже 2,8 млн. українців. Про це повідомляє Голос українською з посиланням на видання Rzeczpospolita.

За словами речника Головного управління Прикордонної служби лейтенанта Ганни Михальської, 80 тисяч українських чоловіків призовного віку в’їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.

“Якщо відняти від’їзди з прибуття, у Польщі залишиться близько 80 тис. українців, які потенційно підлягають мобілізації. Скільки з них справді відповідали вимогам звільнення служби, невідомо”, – заявили у прикордонній службі Польщі.

Важливо відзначити, що для екстрадиції в Україну чоловіків необхідно дотриматись цілої низки законних процедур. Поки що з Польщі висилали лише порушників, причетних до переправлення нелегалів. Щоб екстрадувати людей Україна має видати міжнародний ордер на арешт кожного з них.

Польські прикордонні пояснили, що якщо затримуватимуть кожного іноземця для простої перевірки, і Національна поліцейська інформаційна система покаже, що він є особою, яку переслідує прокуратура України, його затримають і дані передадуть правоохоронцям. При цьому питання про екстрадицію прийматиме польський суд.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що військове командування зверталося до президента Володимира Зеленського із проханням посилити мобілізаційні заходи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України