Новини з Австрії

Експерти: для Австрії локдаун може бути останнім – ресторани можуть відкритися в травні

За словами дослідника з моделювання Ніки Поппера, прийшов час планувати відкриття. Тому що є всі ознаки «звільнення» в травні. «Якщо все піде добре, це могло б стати останнім локдауном», – з цим згоден епідеміолог Геральд Гартленер.

У п’ятницю в Австрії було зареєстровано 2 702 нових зараження – краще значення з початку березня. Причини цього різноманітні, але вони відомі, – говорить дослідник моделювання Нікі Поппер. Сезонний ефект, закриті школи, локдаун на сході, прогрес кампанії вакцинації – все це сприяє зниженню цифр захворювань ». Тепер головне звичайно розвантажити відділення інтенсивної терапії. Так що зараз саме час спланувати відкриття.

Вірусолог Дороті фон Лаєр також бачить це так: «Якщо ми знизимо рівень захворюваності до 100, то, з вірусологічної точки зору ніщо не завадить відкриттю ресторанів на відкритому повітрі і поступового переводу їх в нормальний режим». Це цілком реально у другу неділю травня. Весна і літо – вороги вірусу. «Існує безліч публікацій, що показують, що сезонність має велике значення», – пояснює вірусолог. Разом з ростом вакцинацій – в п’ятницю Австрія подолала число в два мільйони вакцинованих – можна сподіватися, що «ми вийдемо з локдауна не пізніше травня». «Якщо ми продовжимо дотримуватися цих заходів, чекаю, що у другу неділю травня нас чекає не менше 100 випадків зараження», – вважає експерт.

Гартленер погоджується. «Якщо тенденція до зниження буде стійкою, кількість щеплень різко зросте, а бразильський варіант не розповсюдиться в Австрії або не буде нових мутацій, тоді ми зможемо це зробити». Погляд на захід країни вселяє надію. Тому що в Форарльберг, де вже відкриті ресторанні майданчики, «всупереч очікуванням не відбулося нічого катастрофічного», – каже Гартленер. Число захворювань там зростає, але в цілому з рівнем захворюваності 142,5 земля як і раніше має краще значення в Австрії.

Крім того, уряд має подумати про те, як чинити з тими людьми, які захищені вакцинацією або пережили інфекцію, – говорить Гартленер. Їх стає все більше і більше. «Я поділяю тут позицію комітету з біоетики. Справа не в тім, щоб дати цим людям більше свободи, а в тому, щоб повернути їм їх основні права », – каже епідеміолог.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України