Експерти: для Австрії локдаун може бути останнім – ресторани можуть відкритися в травні

За словами дослідника з моделювання Ніки Поппера, прийшов час планувати відкриття. Тому що є всі ознаки «звільнення» в травні. «Якщо все піде добре, це могло б стати останнім локдауном», – з цим згоден епідеміолог Геральд Гартленер.

У п’ятницю в Австрії було зареєстровано 2 702 нових зараження – краще значення з початку березня. Причини цього різноманітні, але вони відомі, – говорить дослідник моделювання Нікі Поппер. Сезонний ефект, закриті школи, локдаун на сході, прогрес кампанії вакцинації – все це сприяє зниженню цифр захворювань ». Тепер головне звичайно розвантажити відділення інтенсивної терапії. Так що зараз саме час спланувати відкриття.

Вірусолог Дороті фон Лаєр також бачить це так: «Якщо ми знизимо рівень захворюваності до 100, то, з вірусологічної точки зору ніщо не завадить відкриттю ресторанів на відкритому повітрі і поступового переводу їх в нормальний режим». Це цілком реально у другу неділю травня. Весна і літо – вороги вірусу. «Існує безліч публікацій, що показують, що сезонність має велике значення», – пояснює вірусолог. Разом з ростом вакцинацій – в п’ятницю Австрія подолала число в два мільйони вакцинованих – можна сподіватися, що «ми вийдемо з локдауна не пізніше травня». «Якщо ми продовжимо дотримуватися цих заходів, чекаю, що у другу неділю травня нас чекає не менше 100 випадків зараження», – вважає експерт.

Гартленер погоджується. «Якщо тенденція до зниження буде стійкою, кількість щеплень різко зросте, а бразильський варіант не розповсюдиться в Австрії або не буде нових мутацій, тоді ми зможемо це зробити». Погляд на захід країни вселяє надію. Тому що в Форарльберг, де вже відкриті ресторанні майданчики, «всупереч очікуванням не відбулося нічого катастрофічного», – каже Гартленер. Число захворювань там зростає, але в цілому з рівнем захворюваності 142,5 земля як і раніше має краще значення в Австрії.

Крім того, уряд має подумати про те, як чинити з тими людьми, які захищені вакцинацією або пережили інфекцію, – говорить Гартленер. Їх стає все більше і більше. «Я поділяю тут позицію комітету з біоетики. Справа не в тім, щоб дати цим людям більше свободи, а в тому, щоб повернути їм їх основні права », – каже епідеміолог.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh