Новий інструмент, створений всередині онлайн-платформи, принесе Марку Цукербергу масу проблем.
Функція петицій стала доступною тільки 21 січня, тому в точності вивчити її роботу на практиці поки не вдається. Однак, слідуючи поясненнями представників Facebook про можливості та специфікації інструмента, можна зробити цілком логічні висновки про те, що вона таїть безліч небезпек. Інструмент заявляється як краща можливість висловити свою думку і бути почутими. Варто відзначити, що до посту петиції можна поставити тег відомих політиків, крім Дональда Трампа, або державних структур, щоб привернути їх увагу безпосередньо.
Також заявлялося, що петиції будуть з’являтися в новинній стрічці, згідно своєї згадуваності, популярності серед підписантів та іншими параметрами, за якими вже багато років Facebook просуває новини, пости і акаунти. Відповідальні за це алгоритми, живі співробітники та ініціативні користувачі. Але тільки саме ця схема призвела Facebook до низки найбільших у своїй історії політичних скандалів.
Експерти розповіли, що саме ця логіка просування принесе компанії і користувачам небезпеку, оскільки, насправді, ніхто не несе відповідальність за те, що буде просуватися і який вплив петиція матиме в підсумку на суспільство. У Facebook досі не бачать загрози, витікаючої від їх багаторічного механізму дій.