Здоров'я

Експерти: Голодування і переїдання в майбутньому заважає схуднути

Все це може запустити «метаболічні гальма», які можуть бути причиною ожиріння

Експерти розповіли, що голодування і переїдання може запустити «метаболічні гальма», які в майбутньому заважають схуднути і можуть бути причиною поширення ожиріння. Вчені говорять, що дані гальма були відомий ще в ті часи, коли було мало їжі, а вони виживали завдяки накопиченню енергії. Нове дослідження фахівців провели з допомогою учасників телешоу, які скинули вагу, але не змогли її зберегти на одній позиції. Експерти з’ясували, що коли учасники швидко втрачали кілограми, їх обмін речовин пристосовувався до цього, але через 30 тижнів процес уповільнювався – зменшувався показник швидкості метаболізму в стані спокою (RMR). Через шість років після цього фахівці знову виміряли цей показник і з’ясували, що «метаболічні гальма» ще працюють.

Це каже про те, що, незважаючи на зменшення споживаних калорій, учасники витрачали менше енергії на життєдіяльність, що призводило до набору ваги.

У новому дослідженні вчені вивчили білок RAGE, розташований на поверхні жирових клітин. Виявилося, що даний білок починає працювати у відповідь на кілька стресових тригерів, тим самим не даючи перетворювати зібраний жир в енергію. У підсумку експерти прийшли до висновку, що цей білок приносити користь організму – зупиняє спалювання жиру в екстремальних умовах. Крім цього, дослідники з’ясували, що «гальма» починає працювати і під час переїдання. В такій ситуації організм вважає, що клітинний стрес від переїдання є стресу, який почався через голодування, що і гальмує спалювання жирів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України