Авторські статті

Зростання мінімальної зарплати викличе проблеми на ринку праці, – екс-міністр економіки

Після збільшення мінімальної заробітної плати в Україні багато підприємств реального сектору економіки зіткнуться з відсутністю ресурсів для виплати зарплати своїм працівникам. Після цього відбудуться або звільнення по всій країні, або тінізація на ринку праці.

Така думка прозвучала від колишнього міністра економіки Володимира Ланового. «Підвищення мінімальної зарплати і висока інфляція збільшать доходи бюджету, і в Кабміні хочуть перенаправити частину коштів українцям, заощадивши на субсидіях. Пенсіонери все одно отримають субсидії, а всіх інших пільг позбавлять», – підкреслив експерт. Також він зазначив, що в умовах, коли економіка не зростає, а мінімальну зарплату підвищують, в реальному секторі економіки може не вистачити ресурсів, щоб виплатити людям зарплату.

«Будуть або цільові виплати зарплат, менше, ніж мінімалка, або ж почнеться повсюдне скорочення людей. Українців будуть звільняти з-за дефіциту фонду заробітної плати. Такими способами підвищувати зарплати і рівень життя не можна. Це потрібно робити, створюючи нові робочі місця. В цьому конкретному випадку в економіці виникнуть нові пропозиції для людей, вони будуть погоджуватися на більш високу зарплату або ж на кращі умови договірних відносин», – додав експерт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України