Авторські статті

Варфоломій дарував Томос Україні в обхід канонічного порядку, – Соломон Манн

Як передає replyua.net після різдвяних святкувань в Україні, Томос повернеться в Стамбул. Причина – відсутність на ньому підписів членів Фанарського Синоду, які поки що позначені лише каліграфічно.

Коментуючи новину, ізраїльський політичний експерт Соломон Манн зазначає, що, як він і прогнозував раніше, Томос поки що не Синодальний і не Соборний, а особистий – патріарший. Жоден з членів домашнього «придворного» синоду Варфоломія там поки не наважився поставити свій автограф. Таким чином, як це ні сумно, московська преса багато в чому права відносно того, що Томос поки юридично недійсний, оскільки прописаний в самому тексті як синодальний і під ним стояти прописи підписів членів Синоду.

Зробивши кроки на зустріч Україні і особисто президенту Порошенко, Вселенський Патріарх порушив де-факто і де-юре канонічний порядок дарування та підписання Томосу. Зараз багатьох навіть дуже релігійних православних мучить думка: а чи можна так по-єзуїтськи проголошувати доктрину «мета виправдовує засоби»? Адже цей принцип вже глибоко скомпрометував себе тисячі разів, з моменту його проголошення Макіавеллі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.