Варфоломій дарував Томос Україні в обхід канонічного порядку, – Соломон Манн

Як передає replyua.net після різдвяних святкувань в Україні, Томос повернеться в Стамбул. Причина – відсутність на ньому підписів членів Фанарського Синоду, які поки що позначені лише каліграфічно.

Коментуючи новину, ізраїльський політичний експерт Соломон Манн зазначає, що, як він і прогнозував раніше, Томос поки що не Синодальний і не Соборний, а особистий – патріарший. Жоден з членів домашнього «придворного» синоду Варфоломія там поки не наважився поставити свій автограф. Таким чином, як це ні сумно, московська преса багато в чому права відносно того, що Томос поки юридично недійсний, оскільки прописаний в самому тексті як синодальний і під ним стояти прописи підписів членів Синоду.

Зробивши кроки на зустріч Україні і особисто президенту Порошенко, Вселенський Патріарх порушив де-факто і де-юре канонічний порядок дарування та підписання Томосу. Зараз багатьох навіть дуже релігійних православних мучить думка: а чи можна так по-єзуїтськи проголошувати доктрину «мета виправдовує засоби»? Адже цей принцип вже глибоко скомпрометував себе тисячі разів, з моменту його проголошення Макіавеллі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh