Авторські статтіДіаспора

Екс-президент Чехії закликав не порівнювати Росію з СРСР

Колишній президент Чехії Вацлав Клаус дав інтерв’ю Чеському телебаченню, в якому розповів, що думає про зв’язок подій серпня 1968 р. з відношенням чехів до сучасної Росії.

«Вторгнення військ — це не просто сторінка історії. Воно стало величезним досвідом для всієї нації. Народ зрозумів щось важливе. Зрозумів правильно, або не зовсім. І це впливає на сьогоднішній день. Певна істерія щодо Росії, яку ми тепер спостерігаємо пов’язана з серпнем 68-го. І мало хто зважає на мої постійні спроби довести, що винен комуністичний СРСР, а не сучасна Росія», — сказавши він.

На думку колишнього президента, деякі відомі герої, незрозуміло чим займалися в 68 році, беруть активну участь у антиросійської кампанії.

«Я можу лише посміхатися у відповідь на це», — заявив Клаус.

Він переконаний, що навіть після падіння комунізму багато чехів не можуть сприймати Росію нейтрально.

«Росія прожила страшні 70 років комунізму і втратила в тисячу разів більше, ніж ми. Росія отримала в 90-ті роки шанс розвиватися нормально. Здавалось, розвиток йде за чітким шляху. Але були перешкоди. Само собою, що відбувається в Росії – це не те, що хотіли б випробувати ми або хтось на південь або північ від нас. Нинішня Росія не є такою демократичною країною, як Чехія. Але вона зовсім не схожа на част Леніна, Сталіна і Брежнєва», — упевнений екс-президент Чехії.

«Великі країни завжди загрожують. Люксембург мені не загроза. Росія — експансивна держава, вона завжди була наддержавою, такі країни ведуть себе як слон в лавці. Але провокування нової холодної війни, чого домагаються деякі, я вважаю дитячістю», — додав Вацлав Клаус.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України