Екс-президент Чехії закликав не порівнювати Росію з СРСР

Колишній президент Чехії Вацлав Клаус дав інтерв’ю Чеському телебаченню, в якому розповів, що думає про зв’язок подій серпня 1968 р. з відношенням чехів до сучасної Росії.

«Вторгнення військ — це не просто сторінка історії. Воно стало величезним досвідом для всієї нації. Народ зрозумів щось важливе. Зрозумів правильно, або не зовсім. І це впливає на сьогоднішній день. Певна істерія щодо Росії, яку ми тепер спостерігаємо пов’язана з серпнем 68-го. І мало хто зважає на мої постійні спроби довести, що винен комуністичний СРСР, а не сучасна Росія», — сказавши він.

На думку колишнього президента, деякі відомі герої, незрозуміло чим займалися в 68 році, беруть активну участь у антиросійської кампанії.

«Я можу лише посміхатися у відповідь на це», — заявив Клаус.

Він переконаний, що навіть після падіння комунізму багато чехів не можуть сприймати Росію нейтрально.

«Росія прожила страшні 70 років комунізму і втратила в тисячу разів більше, ніж ми. Росія отримала в 90-ті роки шанс розвиватися нормально. Здавалось, розвиток йде за чітким шляху. Але були перешкоди. Само собою, що відбувається в Росії – це не те, що хотіли б випробувати ми або хтось на південь або північ від нас. Нинішня Росія не є такою демократичною країною, як Чехія. Але вона зовсім не схожа на част Леніна, Сталіна і Брежнєва», — упевнений екс-президент Чехії.

«Великі країни завжди загрожують. Люксембург мені не загроза. Росія — експансивна держава, вона завжди була наддержавою, такі країни ведуть себе як слон в лавці. Але провокування нової холодної війни, чого домагаються деякі, я вважаю дитячістю», — додав Вацлав Клаус.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh