Авторські статті

Економіст розповів, чому вважає абсурдним держбюджет 2017-го року

Економіст розповів, чому вважає абсурдним держбюджет 2017-го року

У державному бюджеті на 2017 рік закладений прожитковий мінімум 1600 гривень, що є абсурдним.

Про це в коментарі власному кореспонденту Голос українською заявив президент українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Засторога державного бюджету у тому, що в ньому заклали прожитковий мінімум 1600 гривень. Чи можна прожити на цю суму? Не можна, а тому далі бюджет не варто навіть читати. Це тотожно кривому фундаменту для будинку. Якщо фундамент нерівний, то будинок можна не будувати. Так само з прожитковим мінімумом, від якого залежать пенсія, зарплата, інші показники», – вважає економіст.

З таким прожитковим мінімумом, вважає він, можна хіба виживати.

«Зрозуміло, що частина українців буде жити з власного доходу і їх бюджет взагалі не цікавить, частина виїде за кордон працювати, частина – буде працювати в тіньовій економіці. На сьогодні бюджет абсурдний сам по собі», – підкреслив О. Охріменко.

До того ж, стверджує економіст, державний бюджет має дуже велике навантаження на Пенсійний фонд .

«Звідки у нас такий перекіс? По-перше, надмірно девальвована гривня, що вигідно для експортерів-монополістів, але не для українців. Курс гривні треба зробити стабільним. Також варто припинити безглузді витрати з державного бюджету на різні забаганки, бо виділені на них гроші просто розкрадаються. І по-третє, нарешті навести порядок із державним фінансуванням держслужбовців. Після люстрації у нас кількість державних службовців тільки збільшилася. Абсурд», – відреагував економіст.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України