Новини з Австрії

Економіка Австрії все ще скорочується

Рік починається для Австрії не дуже добре  Wifo поки що не бачить кінця рецесії.

Після того, як економіка Австрії скоротилася на 0,7 відсотка у 2023 році, за попередніми розрахунками Wifo, на початку року промисловість республіки все ще перебуває в стані рецесії.

Інвестиційний попит стримується високими відсотковими ставками по всій Європі, до того ж особливо страждають країни, що спеціалізуються на виробництві засобів виробництва, як-от Німеччина, Чехія та Австрія. Більш жорсткі умови кредитування також значно знижують попит на будівництво.

На думку Wifo, слабка промислова економіка Австрії тепер також впливає і на сектор послуг

В Австрії, крім транспорту, зачеплені бізнес-послуги і торгівля. Лише туристична галузь наразі активно розвивається, незважаючи на значне зростання цін на готельні та ресторанні послуги.

“Слабка (міжнародна) економіка створює дедалі більше навантаження на внутрішній ринок праці”, – пише автор поточного економічного звіту Wifo Маркус Шейблекер. “Рецесія середини 2022 року призвела до запізнілого розвороту тенденції розвитку безробіття”.

Безробіття зростає не тільки через зниження попиту на робочу силу через рецесію, а й через імміграцію. За останні кілька місяців кількість вакансій помітно скоротилася. За даними Wifo, зростання зайнятості, яке раніше перешкоджало більш різкому зростанню рівня безробіття, у січні практично зупинилося порівняно з попереднім місяцем.

За попередньою оцінкою, інфляція в січні впала до 4,5 відсотка – це найнижче значення з 2021 року, але все ж таки значно вища за середній показник по єврозоні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України