У чорних дірок не така сутність, як її уявляли. Рівняння, які розробив Ейнштейн, перестають працювати.
Мабуть, Ейнштейн помилявся. Вчені спростовують його теорію, що стосується чорних дір.
Класична фізика вважає Всесвіт передбачуваним. Це стосується і чорних дір. Для цього потрібно віднайти закони, які управляють тією або іншою системою, і її початковим станом. Після цього доступно відстеження її розвитку в нескінченності.
З теорії відносності (ТО), яку винайшов Ейнштейн, також можна передбачити еволюцію форми простору-часу.
В основі ТО рівняння гравітаційного поля, які описують передбачуваний Всесвіт. Проте, вчені виявили сценарій, при якому вони перестають працювати.
Вони змоделювали еволюцію простору-часу всередині чорної діри. Вчені вважають, що до перетину горизонту подій і проходження точки неповернення, формулювання працюють належний чином. Вони продовжують доказувати, яким стані розвиток чорних дір у майбутньому.
За точкою неповернення був виявлений другий горизонт, названий горизонтом Коші. Тут і виявилося, що Ейнштейн помилявся. Його рівняння видають безліч варіантів рішення, що не дозволяє говорити про передбачуваності Всесвіту.
Теорія відносності не може сказати, який з отриманих варіантів розвитку подій за горизонтом Коші буде вірним. Тобто за межі горизонтів Ейнштейн заглянути не зміг.
У той час деякі вчені кажуть, що так говорити не варто. Просто в його формулах відкрилося нове явище.
Загадка чорних дір меншою від цього не стала. Чи є вони за горизонтом, і який у них «механізм» – знову питання.