ЄС|NATO

Джо Байден ще не переїхав у Білий дім, як есмінець США поставив під сумнів територіальні претензії Росії в Японському морі

Есмінець військово-морських сил США «Джон Маккейн» перетнув російський кордон на півдні Приморського краю. Про це повідомили в міністерстві оборони Росії

«Великий протичовновий корабель Тихоокеанського флоту” Адмірал Виноградов “зупинив порушення державного кордону Російської Федерації есмінцем ВМС США” Джон Маккейн “в затоці Петра Великого», – розповіли в оборонному відомстві. У заяві Міноборони уточнюється, що військовий корабель зайшов за лінію на два кілометри. Тоді російська сторона попередила американських колег про неприпустимість перетину кордону.

Росіяни відповіли лиш тим, що “мають право застосувати таран маневр для витіснення порушника”. Ніяких військових дій у відповідь не було, адже США поставили під сумнів територіальні претензії Росії в Японському морі. У прес-службі Сьомого флоту ВМС США заявили, що вони залишаться в затоці Петра Великого, тому що не визнають ці води російськими.

Історія

У 1984 р. США оголосили систему прямолінійних базових ліній вздовж її узбережжя, включаючи пряму базову лінію, що оточує затоку Петра Великого як заявлені внутрішні води. Про це повідомляє прес-служба 7 флоту США.

Ця лінія закриття на 106 морських миль несумісна з нормами міжнародного права, як це відображено в Конвенції про морське право, щоб закривати води затоки. Проводячи цю завершальну лінію, США намагалися вимагати більше внутрішніх вод – і територіального моря, що знаходиться далі від берега, – ніж він має право вимагати згідно з міжнародним правом. Проводячи цю операцію, США продемонстрували, що ці води не є територіальним морем Росії і що Сполучені Штати не погоджуються з твердженням Росії про те, що Петро Великий є “історичною затокою” за міжнародним правом.

Збройні сили США щодня працюють в Індо-Тихоокеанському регіоні, як це було вже більше століття. Вони регулярно працюють у тісній координації з однодумцями-союзниками та партнерами, які поділяють наше прагнення підтримувати вільний та відкритий міжнародний порядок, що сприяє безпеці та процвітанню. Усі наші операції призначені для ведення відповідно до міжнародного права і демонструють, що Сполучені Штати будуть літати, плавати та експлуатувати там, де це дозволить міжнародне право – незалежно від місця надмірних морських вимог та незалежно від поточних подій.

Міжнародне морське право, відображене в Конвенції про морське право 1982 року, передбачає певні права та свободи та інші законні види використання моря для всіх держав. Сполучені Штати дотримуються цих прав і свобод принципово для збереження свободи морів, що має вирішальне значення для глобальної безпеки, стабільності та процвітання. До тих пір, поки деякі країни продовжуватимуть заявляти морські вимоги, що не відповідають міжнародному праву, як це відображено в Конвенції про морський закон 1982 року і які мають на меті незаконно обмежити права і свободи, якими користуються всі держави, США продовжуватимуть захищати права і морські свободи, гарантовані всім.

Заява Російської Федерації щодо цієї місії неправдива

USS John S. McCain не був “вигнаний” з території жодної країни. Маккейн (есмінець) проводив цей FONOP відповідно до міжнародного права і продовжував проводити звичайні операції в міжнародних водах. Операція відображає наше прагнення дотримуватися принципу свободи судноплавства та законного використання моря, і Сполучені Штати ніколи не поклоняться залякуванню і не будуть примушені приймати нелегітимні морські вимоги, такі як пред’явлені Російською Федерацією.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України