Культура

Дитячий проект Зої Скоропаденко підкорює дорослих мистецтвознавців Нью-Йорка

Серія спільних картин українки Зої Скоропаденко та британця Клема Чемберса  «Blue boy&red boy» розпочиналася кілька років тому як освітній проект для дітей до Днів європейської спадщини.

Кумедні сині та червоні чоловічки Клема Чемберса мандрували, чи то пак – перекочувалися історичними пейзажами Зої Скоропаденко. Але виявилося, що такі сюжети подобаються не тільки дітям, а й дорослим. Виставка картин вже підкорила Париж і Монако – і зараз проходить у Нью-Йорку.

Про це повідомляє пресслужба The Meloy Art.

«Серія зображає композицію, де знакові офіційні фігури «Синього хлопчика» Гейнсборо або «Червоного хлопчика» Томаса Лоуренса переосмислено очима внутрішньої дитини. Клем малював, як дитина, а я вже домальовувала позаду пейзажі з історичними будинками шкіл. Згодом ми вирішили розширити цю серію до світового масштабу, де внутрішня дитина подорожує  найвідомішими містами світу: Париж, Нью-Йорк, Токіо… Тож наші «Синій та Червоний хлопчики» спробують допомогти читачеві віднайти в собі внутрішню дитину радості, тендітності, грайливості, нового сприйняття світу – всього того, чого так бракує людям в наш час»,  – розповідає Зоя Скоропаденко.

У Нью-Йорку «хлопчики» подорожують знаковими місцями – позаду видніється то Статуя Свободи, то Рокфеллер-центр, Крайслер-білдінг, Бруклинський міст тощо.

«Червоний хлопчик і Синій хлопчик — це легко впізнавані архетипи, з їхніми круглими обличчями та перебільшеними рисами, що надає їм грайливого  і майже анімаційного вигляду. Ми намагаємося завдяки мистецтву викликати у глядача дитячі емоції та гострі відчуття від першого знайомства з містом. Я вже вдруге у Нью-Йорку, і я надзвичайно схвильована! Це місто — абсолютна легенда, сповнене характеру, який я просто із задоволенням відображаю на своїх картинах», – розповідає Скоропаденко.

Виставка відбувається в модному районі Мангеттейна Верхній Іст-Сайд, у галереї поруч із Центральним парком і Парк-авеню. Вхід – вільний.

У листопаді «хлопчики» помандрують до Токіо – де українську художницю добре знають і люблять.

Виставку представляють віртуальна мистецька галерея The Meloy Art та Circle of Zoia.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України