Українці в Чехії

Двісті чеських сімей готові прийняти сирійських сиріт

Повсякденне життя біженців в Греції. Фото: ІТАР-ТАСС/Шарифулін Валерій/Надано Фондом ВАРП

Ініціатива «Чехи допомагають» (Češi pomáhají) заявляє про наявність приблизно двох сотень чеських сімей, готових прийняти 40 сирійських сиріт, які перебувають в грецьких таборах для біженців.

Про це повідомляє сайт Tyden.cz з посиланням на засновника ініціативи Ярослава Міко.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек заявив, що Чехія готова розглянути прохання Греції прийняти 40 сирійських сиріт. Але для цього грецькій владі необхідно скласти список з конкретними іменами, щоб чеські спецслужб могли провести перевірку на безпеку. Після цього з ними поговорять представники чеського посольства.

Раніше грецький міністр з охорони громадян надіслав лист міністрові внутрішніх справ Чехії Яну Гамачеку з проханням прийняти 40 неповнолітніх сирійців, які перебувають у таборі для біженців. Всього в Греції проживають близько 2.500 неповнолітніх біженців, які опинилися без нагляду рідних. Греція просити різні країни ЄС прийняти різне число дітей-біженців. Наприклад, у випадку Німеччини і Франції цифра становить 350 осіб.

Нині міністр внутрішніх справ Чехії Томаш Петршичек заявив наступне: «Я переконаний, що мова йде не про сиріт до десяти років. Типовий неповнолітній без супроводу дорослих — це підліток п’ятнадцяти років і старше родом з Афганістану або Пакистану. Інтегрувати їх у суспільство дуже складно. У Греції є договір з Пакистаном про реадмісію, тому громадяни Пакистану повинні бути повернені на батьківщину».

Ян Гамачек у свою чергу переконаний, що Греція лише хоче відновити дискусію про розподіл біженців. «Я ще рік тому просив Грецію надати поіменний список сорока дітей-біженців, цього зроблено не було», — заявивши він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України