Українці в Чехії

Дві чеські картини можуть отримати «Оскар»

Фільм «Розмальована птах» режисера Вацлава Маргоула потрапила в шорт-лист премії «Оскар» в категорії «Кращий іноземний фільм». Фільм створений чеськими, українськими та словацькими кінематографістами.

Чорно-білий фільм розповідає про хлопчика, який під Час другої світової війни поневіряється по українським і польським селам. В основі сюжету — роман Єжи Касинского. Під час прем’єри фільму у Венеції половина глядачів покинула зал, але після завершення лунали оплески. Критики пишуть, що у фільмі є борошна, садизм, а суть людини показана в невтішному світлі. З-за цього картина навряд чи буде мати успіх у кінотеатрах, допомогти привернути увагу глядачів можуть престижні нагороди. У фільмі знімалися відомі актори, такі як Харві Кейтель («Кримінальне чтиво», «Скажені пси»), Баррі Пеппер («Врятувати рядового Райана», «25-а година»), Джуліан Сендс («Залишаючи Лас-Вегас», «Готика»), Олексій Кравченко («Іди і дивися», «Бригада»).

У категорії Кращий анімаційний короткометражний фільм» може перемогти мультфільм «Дочка» режисера Дар’ї Кащеєвої. Раніше вона отримала приз Студентської премії Академії кінематографічних мистецтв і наук (Student Academy Awards), який називають «студентським Оскаром».

Режисер мультфільму «Дочка» — Дар’я Кащеєва, студентка Факультету кіно і телебачення Академії музичних мистецтв. Вона вчилася на музичного режисера в академії Гнесіних, працювала звукорежисером в московських театрах МХАТ, «Сатирикон» і «Модерн». У 2017 р. перемогла у конкурсі Nespresso Talents і отримала приз на кінофестивалі в Каннах за свій авторський фільм To Accept. Протягом двох років Дарина Кащеєва планує зняти новий фільм і отримати титул магістра.

Продюсери — Зузана Рогачова (Факультет кіно і телебачення Академії музичних мистецтв) і Мартін Вандас (MAUR film). Допомога у створенні мультфільму зробив чеський Державний фонд кінематографії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України