Авторські статтіНовини

Два тижня в горах змінюють кров на місяці

Всього два тижню в горах можуть змінити вашу кров на місяці. Такі висновки зробили вчені з США.

Людське тіло пристосовується до перебування на великій висоті практично за ніч, а ось біологічні зміни в організмі можуть тривати місяцями, навіть після повернення на рівнини.

Вчені проаналізували дах альпіністів, вивчивши, наскільки сильно висота впливає на можливість червоних кров’яних тілець до акумулювання кисню на низьких поверхнях протягом кількох годин.

Вони знайшли спростування припущенням, в які вірять вже півстоліття, про те, що у людей на великій висоті починає збільшуватися кількість червоних кров’яних тілець, які здатні забезпечувати киснем м’язи і органи, оскільки це не підтверджувалося досвідом альпіністів і гірськолижників, адже адаптація проходить досить швидко, тоді як заміна телець на нові триває 2 тижня.

Щоб дослідити, як таке відбувається, бригада Роача працювала разом з волонтерами, які брали участь у проекті «Висотні методики», постійне навчання яких було організовано Центром Висотних Досліджень, щоб з’ясувати, які ж зміни відбуваються в організмах людей, коли вони акліматизуються до великої висоти.

Дослідження крові волонтерів в певні моменти підйому і спуску на гору Чакалтайя, а також те, наскільки легко їм було підніматися вдруге, довело, що червоні кров’яні тільця не замінюються новими, а змінюються протягом кількох годин після випробування, у перший же день, причому збільшується здатність взаємодії з киснем. Зміни ж тривають протягом більше 120 днів – стільки, скільки живуть самі тільця.

Ця точка зору приголомшлива, оскільки означає, що навіть якщо ви не народилися з генетичною схильністю до виживання, як приблизно 140 мільйонів людей, які постійно живуть на великий висоті (понад 2500 метрів) в Східній Африці, Азії, Північній, Центральній і Південній Америці, ваше тіло може змінюватися, реагуючи на зміни в кількості кисню.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України