Війна рф проти України

Другий корвет для ВМС України закладуть у 2023 році

Корпус першого корвета MILGEM типу Ada, який будують для Військово-морських сил України у Туреччині, наразі готовий на 75−80%. У 2023 році також буде закладений другий корабель серії.

Про це, під час підбиття підсумків діяльності Військово-Морських Сил України за 2021 рік, розповів командувач ВМС контрадмірал Олексій Неїжпапа, передає Голос українською  з посиланням на UMP.

“Цього року була завершена і затверджена Президентом України стратегія розвитку ВМС ЗС України до 2036 року, − розповів командувач. − Вона охоплює всі пріоритетні напрямки діяльності ВМС і формує спроможності на довгострокову перспективу. Згідно з програмою розвиток надводних сил передбачає будівництво кораблів класу «корвет». На сьогодні в Туреччині готовність корпусу першого корабля цього класу становить 75−80%. У першому кварталі наступного року корпус корвета буде готовий, а до кінця 2022-го корабель з деяким оснащенням відбуксирують в Україну на добудування. Протягом 2023 року на ньому буде встановлено остаточне обладнання, озброєння і почнуться державні випробування. Також у 2023 році буде закладений другий корабель цього класу”.

Ще один важливий напрямок розвитку, який відзначив командувач, − це відповідність ударним спроможностям флоту. Завдяки імплементації кредиту Великої Британії та підписанню рамкової угоди між урядом України та об’єднаного Королівства стало можливим досягнути домовленості щодо будівництва ракетних катерів, закупівлі протимінних кораблів, ракет класу море-море і будівництва для ВМС ЗС України двох військово-морських баз.

У рамках цієї угоди будуть підписані контракти на будівництво 8 ракетних катерів з відповідним озброєнням − крилатими ракетами, закупівля двох протимінних кораблів класу «Сандал», з яких наприкінці 2022 року перший вже буде у складі ВМС України. Будівництво головної військово-морської бази, де базуватиметься бригада надводних кораблів, заплановано на земельній ділянці площею 27,7 гектара навколо міста Очаків. Будівництво другої бази проводиться у місті Бердянськ. Це буде головна база флоту на Азовському морі.

У стадії розвитку перебуває новий рід військ − берегові ракетні війська, які будуть сформовані до 2026 року. До їх складу увійдуть три дивізіони ракетних комплексів «Нептун». До другого кварталу 2023 року буде повністю сформований перший дивізіон, який встане на бойове чергування.

Другий корвет для ВМС України закладуть у 2023 році

Процес збирання БПЛА Bayraktar TB2 на заводі у Туреччині Фото: Facebook/Ігор Копитін

Також цього року було отримано для ВМС ескадрилью бойового ударного комплексу «Байрактар», яка нині несе бойове чергування у визначених місцях.

Підбиваючи підсумки року, контрадмірал Олексій Неїжпапа підкреслив, що українському Військово-Морському флоту можна пишатися не тільки своїми досягненнями, але і кадровим складом, який в умовах війни демонструє справжню професійність, відповідальне ставлення до виконання важливих завдань зі зміцнення обороноздатності України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України