Чому проводять процедуру
Дроблення каміння в сечовому міхурі – це малоінвазивний метод видалення конкрементів. Технологія не передбачає виконання розрізів на тілі, є безболісною для пацієнта. У якості ефективного інструменту використовується ендоскоп, який вводять в організм через уретру та підводять до потрібної області.
В сучасних реаліях ефективно використовується лазерна технологія дроблення. На кінці ендоскопу знаходиться лазерний випромінювач, який генерує високотемпературне безпечне випромінювання. Під його впливом навіть великий конкремент (камінь) розщеплюється на мініатюрні шматочки. Вони без перешкод та болючих для людини відчуттів виходять з організму (природним шляхом разом із сечею).
Коли вдаються до дроблення
Показанням до проведення цистолітотрипсії (лазерного дроблення каменів у сечовому міхурі) є діагностування наявності конкрементів у цьому органі. Камінь може переміститись з нирки до сечового міхура за наступних обставин:
- наявність застійних явищ;
- збільшення розміру передміхурової залози;
- раніше перенесені операції на сечовому міхурі;
- поява дивертикулів міхурових стінок.
Фінальне рішення щодо проведення процедури приймає лікар після ретельної діагностики та врахування усіх супутніх факторів. Важливо встановити місце розташування конкрементів, їхню кількість та розміри.
Як проходить лазерне дроблення
Для проведення цистолітотрипсії потрібен лише ендоскоп з лазерною насадкою на кінці. Дроблення включає наступні дії:
- введення інструменту в уретру;
- підведення наконечника безпосередньо до конкременту;
- початок лазерного випромінювання;
- виведення ендоскопа назовні, контроль процесу.
Лазерний імпульс має достатню силу, щоб руйнувати камені будь-якого розміру та генезу. Крім цього, випромінювання є абсолютно безпечним для людини, а введення зонда через уретру викликає мінімальний дискомфорт.
Які переваги лазерного дроблення
Поява технології руйнування каменів лазером примусила назавжди забути про відкриті операції з видалення конкрементів. Цистолітотрипсія має наступні переваги:
- відсутність розрізів – процедура проходить без втрати крові;
- безпечність – не порушується цілісність тканин та органів;
- швидкість – втручання можна провести менше, ніж за годину;
- оперативне відновлення – пацієнт швидко може повернутись додому та відновлюватись за межами клініки.
Після дроблення каменів у сечовому міхурі пацієнту потрібно проходити регулярні огляди у лікаря, аби контролювати свій стан та не допустити повторного утворення конкрементів. Важливим є дотримання призначеної дієти та прийом медикаментів.
Джерело: bilyak.com.ua.