Авторські статтіДіаспора

За минулий рік Україна продала Росії зброї на 72 мільйони доларів

Згідно з даними Стокгольмського інституту дослідження миру (SIPRI), за підсумками 2015 року вивіз зброї з України впав удвічі, скоротившись з $ 657 млн до $ 323 млн. У 2015 році Російська Федерація залишалася в трійці найбільших покупців української зброї, сказано в матеріалах Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (SIPRI).

Згідно з даними інституту, загальна сума доходів від контрактів, укладених Україною з РФ на постачання різних озброєнь, склала $ 72 млн. Також аналітики інституту відзначили, що в цей же час Росія продовжувала поставляти зброю сепаратистам на сході України.

Перше місце в числі імпортерів української зброї в 2015 році залишалося за Китаєм, закупили продукції на $ 98 млн. На третьому місці опинився Таїланд, якому Україна поставила зброї на $ 63 млн.

Загальна частка військового експорту України в 2015 році склала 2,6%, що дозволило їй залишитися на дев’ятому місці в переліку найбільших експортерів озброєнь.

Найбільше Україна продала авіатехніки – на $ 108 млн. Доходи від поставок броньованих машин склали $ 63 млн, двигунів – $ 148 млн, кораблів – $ 4 млн.

У 2010-2014 роках частка експорту озброєнь з України становила 3%, а Росія займала друге місце за обсягом імпорту української зброї.

 

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України