Чернець Максим Кавтарадзе хотів опинитися ближче до неба. Щоб здійснити свою мрію, Максим побудував церкву на стовпі кам’яному Кацхи, Грузія, висота якого 40 метрів.
1. Стовп Кацхи – пам’ятка хоч і «нова», але вже встигла стати символом Імеретії, Грузія
Кацхийский стовб — вузький і високий (40 метрів) вапняковий моноліт. Довгі роки на нього було неможливо забратися. У 1944 альпініст Олександр Джапарідзе зміг піднятися на вершину цього стовпа. Після там була встановлені сходи і проведені археологічні розкопки.
2. З’ясувалося, що це місце здавна використовувалося для відправлення язичницьких культів
Пізніше тут була побудована маленька церква на честь грузинського православного священика Симеона Стовпника. Однак церква перетворилася в руїни.
3. Саме чернець Максим зайнявся відродженням старої церкви
У 2010 році на стовпі кам’яному була побудована нова церква. Вона отримала назву церкви Максима Сповідника. Церква являє собою простий кам’яний прямокутник з черепичним дахом і невеликою огорожею.
4. Але які чудові краєвиди відкриваються тому, хто наважився вилізти на стовп Кацхи!
5. Традиція почалася ще в 423 році, коли Симеон Стовпник підійнявся на вершину стовпи в Сирії і проживши там 25 років, щоб уникнути земних спокус
6. Чернець Максим надихнувся прикладом Симеона і теж вирішив жити на стовпі кам’яному
7. Проте Максим Кавтарадзе не просто відлюдник: двічі на тиждень він спускається зі стовпа і сповідує людей , які прийшли до нього
8. Захоплюючі душу види і повна ізоляція — стовб Кацхи виявився ідеальним місце проживання для Максима
9. Щоб досягти внутрішнього спокою іноді доводиться йти на жертви
Спати на підлозі, дертися на скелі, жити в повній самоті.
10. Навіть якщо ви не релігійна людина, не можна не погодитися з тим, що є в цьому щось таке: відмовитися від мирської суєти, покинути галасливе і місто і жити в гармонії з самим собою та з природою
11. Максим забрався так далеко, щоб очистити свою душу
Всі ми робимо помилки в молодості. Однак ранні роки батька Максима були сповнені гріха: він багато пив, продавав наркотики і потрапив за це в тюрму. Але потім все змінилося.
12. Максим став ченцем у 1993 році, з тих пір він служить Господу і допомагає людям боротися зі спокусами
13. Жити на вершині стовпа не так-то просто!
У перші два роки Максим спав всередині холодильника, щоб захистити себе від суворих вітрів. Зараз у ченця хоча б є ліжко.
14. Крім невеликої церкви на вершині Кацхийского стовпа, за час відлюдництва батька Максима внизу виник невеликий монастир з каплицею, келіями та допоміжними приміщеннями
15. Перебуваючи на стовпі кам’яному, все що вам залишається – це милуватися природою і читати, дуже багато читати
Тут немає інтернету і телевізора, так що єдина розвага, яке батько Максим може собі дозволити, це книги.
16. Батько Максим прожив на кам’яному стовпі Кацхи майже 20 років
Настоятель монастиря порахував, що територія обителі стає надмірно жвавим місцем, і в минулому році пішов жити в нову келію на сусідній скелі. Бути може, з часом у Кацхи таким чином виросте цілий комплекс гірських монастирів, який складе конкуренцію відомим грецьким Метеора.