Здоров'я

Дослідження австралійських вчених – кава підвищує фізичну витривалість

Кава є одним з найпопулярніших напоїв у світі — вона підвищує бадьорість, концентрацію уваги, когнітивні функції, і тепер австралійські вчені з Університету Вікторія у Мельбурні показали, що кава також може підвищити працездатність і фізичну витривалість.

Щоб прийти до такого висновку, фахівці проаналізували понад 300 досліджень з участю 4800 осіб. Було встановлено, що вживання кави сприяє покращенню спортивних результатів в діапазоні від 2% до 16%. Найбільш вираженого ефекту можуть очікувати люди, чутливі до кофеїну, тоді як для середньостатистичної людини це покращення буде становити від 2% до 6%.

Ці цифри можуть здатися не настільки великими в контексті повсякденного життя, альо в змагальних видах спорту такі поліпшення продуктивності можуть мати важливе значення. За словами фахівців, кава може значно поліпшити здатність бігати, їздити на велосипеді протягом тривалого періоду часу, проходити певну відстань за більш короткий проміжок години або виконувати більше вправ в тренажерному залі.

Коли ми втомлюємося, хімічне з’єднання під назвою аденозин зв’язується з аденозиновими рецепторами мозку, уповільнюючи активність мозку. Хімічна структура кофеїну схожа на аденозин, і при вживанні кави кофеїн зв’язку язується з аденозиновими рецепторами, надаючи дію, протилежну дії аденозину — він зменшує втому та підвищує працездатність.

В середньому, одна чашка кави містить від 95 до 165 мг кофеїну, тоді як для поліпшення фізичної витривалості потрібно від 3 мг до 6 мг кофеїну на 1 кг ваги, кажуть експерти. Так, щоб відчути ефект, людина вагою 70 кг повинна випити близько двох чашок кави. Для підвищення продуктивності вчені радять пити каву приблизно через 45-90 хвилин до тренування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.