Авторські статті

Донік про кандидатів від ЄС: Я зараз підтримую ЄС. Я закриваю рот до виборів. Але це в останній раз

Камінг-аут. Я буду підтримувати і голосувати за ЄС, як за партію. Навіть якщо не буду підтримувати висуванців від ЄС на мерські вибори і невиразні особи в партійних списках.

Про кандидатів на місцевих виборах 2020 від Європейської солідарності поділився думкою Роман Донік.

Але при цьому я буду підтримувати проукраїнських і проєвропейських кандидатів від інших партій в мери там, де ЄС поступила невдало і через свої амбіції ставлять технічних кандидатів для того, щоб відтягнути голоси. Там, де ЄС через примарні амбіції просто вирішила насрати іншим кандидатам, щоб викрутити їм руки. Як Філатову, наприклад. І там, де вони ставлять зрадників-пристосуванців, так як в Харкові. Я буду підтримувати ЄС, якщо третина кандидатів в списках і в мери будуть підарасом. І навіть половина. Тому що половина – нормальні люди. І я все-таки сподіваюся на те, що ЄС зробить висновки і зміниться.

Так, я знову сподіваюся на висновки і швидше за все це в останній раз.

Тому що ходіння по граблях, а особливо водіння по граблях своїх прихильників, це не помилка. Це в умовах реваншу злочин.

ЄС повторює старі помилки з точністю, від якої я навіть дивуватися втомлююся. Просто зараз на зміну старому оточенню Порошенко, прийшло нове креативне оточення, які тупо не розуміють, що роблять. Але усередині створюють видимість креативності та успішно живуть за цей рахунок. ЄС робить помилки, які просто не можна робити. Неприпустимо.

Не можна брати людей, які Хейта ПП всі 5 років і навіть після виборів Зе. Не можна брати пристосуванців з Самопомочі, які з усіх сил мочили ПП і БПП, а потім, як щури, втекли в ЄС. Не можна брати людей за гроші або для галочки, щоб розпиляти бюджет і відзвітувати в Києві. Це відштовхує виборців і симпатиків партії. Тих, які все 5 років мали державну позицію і в найважчі часи підтримували політику Порошенко як президента воюючої країни.

ЄС взагалі пішла на вибори з гаслами і особами, з якими можна і потрібно було перемагати 6 років тому. Так заходили в ВР в 14 році НФ, Самопоміч і навіть Ляшко. Багато військової форми, багато волонтерів, багато розмов на теми, які сьогодні обивателю вже “не заходять”. Якщо ЄС збирається сидіти в ніші 10-15% в пік, то «і так зійде». Якщо збирається бути великою політсилою, то потрібно боротися за обивателя.

Вибачте, кажу, як фахівець з просування. Лейтмотив передвиборної кампанії ЄС морально застарів.

Якщо волонтер через 6 років війни йде на вибори бо він відомий, як волонтер відомий вузькому колу і нічого більше про нього не відомо і нічого про нього більше не можуть сказати – це непотрібно. Коли ветеран, який відслужив по мобілізації і демобілізувався 4 роки тому без права носіння форми, надягає парадну форму (щоб здатися дуже військовим) і відомий тільки, як ветеран, то це теж недобре. Коли активісти відомі тільки тим, що вони активісти – це, вибачте за повторення, теж недобре. Люди, які нічого не добилися до війни і нічого не зробили за останні роки, а просто знаходяться на утриманні партії – це теж недобре. Люди, які нічого зробили за своє життя, нічого не зроблять як політики. Люди, які створюють рух для того, щоб вибити землю собі і своєму оточенню, але “забувають” після цього зараз про піхоту, яка має такі ж права – це не ГО, це шкурнякі. Все дуже просто. Вони можуть ефектно виглядати і говорити, але не більше. Вони не вміють ефектно працювати. Хоча в Харкові кандидат не може виглядати і говорити не може.

“І так поїдять” – девіз ЄС на цих виборах

І це, до речі, все більше відштовхує людей. Об’єднуватися потрібно не з маргіналами і істеричками, які хейтили Порошенко всі 6 років, а з тими, хто може давати результат і працювати. Якщо звичайно мета не просто відбути вибори і зайняти вузьку нішу. Але тоді це шлях Свободи і Самопомочі. І мені дуже сильно не по дорозі.

Якщо свіже оточення Порошенко не хоче бачити, як партія скочується в збіговисько пристосуванців, перебіжчиків і відвертих зрадойобов, то значить це вигідно цього оточення. Як і ставка на волонтерсько-ветеранську тему, яка втратила актуальність для масового виборця в масштабах країни. Протягом останніх трьох років каденції Порошенко ми криком кричали, що потрібно підтримувати ветеранів і волонтерів. В першу чергу медійно. Тому що був необмежений ресурс. Але нам відповідали, що країна втомилася від війни і потрібні позитивні новини. А тепер, коли ці теми стали не цікаві виборцеві, і провальними в електоральних перевагах, тепер їх вирішили заюзати. При цьому, в найближчому оточенні Порошенка залишилися близькі до нього люди ще з 14 року, що впливають на прийняття рішень, які судячи з усього ідейно надихають нову молоду команду. Ті самі близькі люди, які вселяли Порошенко перед виборами про мудрість народу і про втому від війни.

А я втомився від того, що залучають дилетантів і роблять елементарні помилки. Я не хочу підтримувати аматорів, які дорвалися до виборчого бюджету і живуть з цього. Я зараз підтримую ЄС. Я закриваю рот до виборів. Але це правда в останній раз, якщо висновки не буде зроблено.

Тому що особисто я віддав 5 років життя тому, що було втрачено в 19 році і тепер космічними темпами розвалюється. Я не збираюся після цих виборів бути в числі тих, про кого зневажливо говорять партійні функціонери в Києві: «і так проголосують, бо більше нема за кого».

І так, я за свою точку зору заплатив шістьма роками життя і дуже високою ціною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України