ЄС|NATO

Домашні цвіркуни в ЄС дозволені як інгредієнт у стравах

З 24 січня домашніх цвіркунів можна використовувати в їжу — набув чинності новий закон ЄС, згідно з яким комах можна заморожувати, сушити або використовувати у вигляді порошку.

Двома днями пізніше це буде дозволено і до личинок зернового жука Glänzendschwarzer Getreideschimmelkäfer. Однак, якщо в якості інгредієнта використовуються комахи, це має бути зазначено на етикетці.

Подібні правила вже існують для сарани та личинок борошняного жука. “Наразі є вісім інших заявок на схвалення вживання комах у їжу”, – йдеться в повідомленні Комісії ЄС.

За даними Комісії ЄС, виробники повинні отримувати дозвіл на кожну комаху, яку вони хочуть випустити на ринок. Якщо в їжу використовуються комахи, це має бути марковано: назва виду має бути вказана у списку інгредієнтів. “Безпека харчових продуктів є головним пріоритетом для Комісії”, – заявила прес-секретар ЄК.

Комахи вважаються поживними та багатими на білки і є частиною звичайного раціону в багатьох країнах. Вони також можуть сприяти сталому раціону, оскільки їх можна розводити щодо ресурсозберігаючим способом. Тим не менш, можуть бути ризики для алергіків. Відповідна інформація про алергію є обов’язковою, наголошує Комісія ЄС.

«Нікого не змушують їсти комах», — йдеться у повідомленні комісії. Кожен може вирішити для себе, чи купувати продукти, виготовлені з комах або з їх додаванням.

У деяких країнах ЄС, включаючи Німеччину та Австрію, снеки та макарони з комахами продаються вже деякий час. І тому існують правила переходу. Європейський суд ухвалив, що цілі комахи не підпадають під дію старих правил нових продуктів. Проте старі специфікації були переглянуті, і з 2018 року цілі комахи також вважаються новими продуктами харчування та мають проходити відповідний процес затвердження.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України