Економіка

До складу Військово-морських сил України зараховано рейдовий роз’їзний катер

Рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аіст»

До складу Військово-морських сил ЗС України зараховано рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аіст».

Катер проєкту 1398Б побудовано у 1990 році.

Разом із ним Наказом Міністра оборони України зараховано до бойового складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України раніше переданий рейдовий пасажирський катер «Дмитро Чубар» проєкту 1462.

Він був переданий зі сфери управління Міністерства інфраструктури України Бердянської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» до Військово-морської бази «Схід» у Бердянську на Азовському морі.

Рейдовий пасажирський катер «Дмитро Чубар» було побудовано у 1985 році на Судноремонтному заводі «Красный моряк» у Ростові-на-Дону.

Призначення катеру – доставка судових команд, робітників з інструментом, забезпечення суден на рейді тощо. Окрім портових служб катери цього проєкту використовуються у Росії як пасажирські та на митниці.

Екіпаж катеру – 3 осіб, пасажиромісткість – до 70 осіб. Повна водотоннажність катеру – 148 тонн.

До складу Військово-морських сил України зараховано роз’їзний катер

Рейдовий пасажирський катер «Дмитро Чубар» Фото: FleetPhoto/JazzyBox

Швидкість повного ходу катеру складає 9 вузлів, головна силова установка – дизель 6ЧНСП18/22, також на борту є дизель-генератор потужністю 16 кВт.

Разом з катером передається майно на ньому – рятувальні надувні плоти (2016 року виготовлення), аварійний радіобуй (2016 року виготовлення), радіостанції, морська РЛС ICOM (2008 року виготовлення) та інше.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України