До неповнолітніх біженців, які живуть без батьків в Італії застосовуються особливі міри

Закон № 47 від 7 квітня 2017 року “Положення щодо неповнолітніх біженців, які прибули без батьків”окреслює гарантії у сфері освіти та охорони здоров’я, права та обов’язки  опікунів-волонтерів та прийомних сімей, соціальне забезпечення, дозвіл на проживання, інше.

Нижче наведені основні положення закону:

– Ідентифікація та встановлення віку. Шукаються способи і процедури визначення віку та ідентифікації, які повинні забезпечувати узгодженість на національному рівні, долаючи різні місцеві практики. Висновок щодо встановлення віку буде вручено як неповнолітньому, так і тимчасовому опікуну, забезпечуючи, таким чином, можливість оскарження. Також передбачена додаткова допомога, в особі культурного посередника, який бере участь під час всього процесу.

– Об’єднана система прийому. Планується більша взаємодія між структурами, які здійснюють перший прийом виключно для неповнолітніх, в яких діти можуть перебувати не більше 30 днів, та системою міжнародного захисту для шукачів притулку та неповнолітніх біженців, які прибули без батьків (Sprar), з організаціями, розміщеними по всій країні.

– Національна інформаційна система і соціальна папка. При Міністерстві праці та соціальної політики буде створена Інформаційна Система “неповнолітні без супроводу” (SIM) і “соціальна папка”, яка заповнюється кваліфікованим персоналом, який проводить співбесіду з неповнолітнім на стадії попереднього прийому. Папка буде включати в себе всі елементи, необхідні при прийнятті рішення про довгострокове перебування неповнолітнього, в його особистих інтересах.

– Дослідження сім’ї та добровільне повернення. Компетенція переходить від Міністерства праці та соціальної політики, Міністерству Внутрішніх Справ, яке, за домовленістю з Міністерством юстиції та Міністерством закордонних справ і міжнародного співробітництва, може провести в інтересах дитини вивчення сім’ї. Також регламентується надання результатів дослідження, як неповнолітньому, так і опікуну. Компетенція щодо добровільної репатріації, крім того, переходить від адміністративного органу – Генерального управління з питань імміграції та політики інтеграції Міністерства праці та соціальної політики, Ювенальному суду, органу, конституційно призначеному для захисту інтересів дитини.

– Дозвіл на перебування. Закон посилається виключно на два типи дозволів на перебування, тобто дозволу на перебування для неповнолітніх та дозволу на перебування за сімейними обставинами, у разі, якщо неповнолітній біженець, який прибув без батьків, знаходиться під опікою або в прийомних сім’ях. Неповнолітній може безпосередньо запитати дозвіл на перебування в Квестурі за місцем проживання, навіть без призначення опікуна.

– Опікуни-волонтери та прийомні сім’ї. Протягом трьох місяців з дати набрання чинності закону, кожен Ювенальний суд повинен скласти список “опікунів-волонтерів” готових взяти на себе опіку над неповнолітнім біженцем, який прибув без батьків, щоб гарантувати, кожному неповнолітньому дорослого з відповідною освітою, на якого можна покластися. Закон сприяє також збільшенню прийомних сімей як альтернативу перебуванню дітей у центрах структури Sprar.

– Гарантії у сфері освіти та охорони здоров’я. Передбачені додаткові заходи з захисту прав на освіту і здоров’я, на додаток до заходів які спрощують реєстрацію в Національній Службі охорони Здоров’я, навіть до призначення опікуна, і активації спеціальних конвенцій для виробничої практики, а також можливості отримати свідоцтво про освіту, навіть тоді, коли, по досягненні повноліття, відсутній вид на проживання.

– Prosieguo amministrativo до 21 року. Підтверджується можливість скористатися так званим “адміністративним продовженням”, щоб підтримати до 21 річного віку іноземця, який щойно сягнув повноліття, якщо є потреба у більш тривалому шляху інтеграції в Італії.

Крім того, затверджено також і для неповнолітніх біженців, які прибули без батьків “право на заслуховування” в адміністративних і судових процесах, що стосуються їх, та право на юридичну допомогу, згідно з чинним законодавством, за рахунок Держави. Передбачена також можливість для асоціацій захисту прав споживачів вимагати в ході адміністративної юрисдикції анулювання актів державної адміністрації, які вважаються такими, що порушують права неповнолітніх без супроводу батьків і брати участь у рішеннях, які їх стосуються.

Особливу увагу, нарешті, Закон приділяє дітям – жертвам торгівлі людьми, в той час як в області міжнародного співробітництва Італія прагне заохочувати комплексний підхід до охорони та захисту неповнолітніх серед Країн.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh