Новини

До 51000 гривень – за що водіям України виписують найбільші штрафи?

Полюбляєте поліхачити або проїхатися з вітерцем? Будьте обережні! Наразі в Україні активно опікуються змінами сум штрафних санкцій за порушення ПДР, тож у разі перевищення швидкості, регламентованої ПДР, у найближчому майбутньому доведеться заплатити великі гроші. Проте зараз до 51000 гривень штрафу вже чекає порушників ПДР.

Які суми штрафів і чим вони регламентуються?

Звернемося до статті 126 ч.4. Згідно з нею можна отримати штраф у розмірі 20 400 грн, якщо перебуваєте за кермом ТЗ і при цьому позбавлені прав на водіння.

Виходячи з 5 частини цієї ж статті, за повторне порушення накладаються штрафні санкції в подвійному обсязі, а саме – 40 800 грн.

Крім цього, такому злісному порушнику може загрожувати ще сильніше покарання – позбавлення прав для подальшого керування автомобілем на строк від 5 до 7 років. При цьому також може вилучатися транспорт, на якому скоїли порушення, але оплатно чи ні це вирішує суд.

17 000 гривень – цієї суми позбудуться ті, хто керує ТЗ у стані сп’яніння (наркотичного або алкогольного), а також під впливом медичних препаратів, що порушують концентрацію уваги на дорозі, уповільнюють реакцію. Це регламентується 1 ч. статті 130 оновленого КУпАП. Також згідно з нею, штрафні санкції накладаються й на тих, хто відмовився від медичної експертизи.

Залежно від ситуації штрафом у 17 000 можна не обмежитися, оскільки законом передбачено додаткове покарання у вигляді позбавлення прав на 1 рік.

2 частина цієї ж статті передбачає покарання за повторне порушення. Отже, якщо протягом року після порушення ви повторно сіли в неналежному стані за кермо – готуйтеся до додаткового штрафу або адмінарешту на 10 діб. Крім цього, винуватець позбавляється прав уже на 3 роки, а транспорт можуть вилучити як із поверненням, так і без, залежно від ситуації.

51 000 гривень позбудуться ті водії, яких попередні покарання не заспокоїли. Керуючись 3 ч. 130 статті повторні порушники в стані сп’яніння будь-якого характеру або ті, хто відмовився проходити медогляд позбудуться рекордної суми грошей. Крім того, закон передбачає покарання у вигляді позбавлення прав уже на 10 років із конфіскацією ТЗ.

Позбутися 34 000 грн можна порушивши 4 ч. 130 статті КУпАП, а саме:

  • Вживши всілякі засоби з алкогольною та наркотичною складовою, а також медичні препарати, які забороняють під час приймання керування ТЗ та які не належать до переліку препаратів, що є припустимими в аптечці або виписані лікарем після скоєної ДТП.
  • Вживши вище зазначені засоби після того, як вас зупинили представники поліції, до проведення експертизи з метою встановлення стану, ступеня сп’яніння.

Крім штрафу за таке правопорушення можна отримати адміністративний арешт строком на 15 діб з подальшим вилученням водійського посвідчення на 3 роки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України