Міська влада Дніпра розглядає трамвай українського виробництва для перспективного оновлення муніципального трамвайного парку, для цього планується залучити кредитні кошти ЄБРР
Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський в соцмережі Facebook.
“Місто планує залучити кредитні кошти ЄБРР, які підуть на реконструкцію маршруту №19 і закупівлю сучасного транспорту. Якщо це буде трамвай, вироблений в Дніпрі, працівники “Південмашу” матимуть роботу”, – зазначив Кисилевський під час відвідин депо в Дніпрі, де проходить випробування новий український трамвай К-1Т306 компанії “Татра-Юг”.
Фото: Департамент транспорту та інфраструктури м. Дніпро
За словами парламентарія, важливо, щоб українські міста купували українські трамваї, а не нові або вживані імпортні.
“Якщо місто купує український трамвай – замовлення отримує українське підприємство, наші працівники отримують роботу і зарплату. Пенсіонери за рахунок сплаченого ЄСВ отримають пенсію. А міста повернуть частину витрачених грошей у вигляді податку з офіційних зарплат співробітників підприємств”, – додав він.
Нардеп підкреслив, що виробництво трамваїв “Татра-Юг” забезпечує роботою співробітників “Південмашу” в Дніпрі та виробників комплектуючих для цих трамваїв на інших українських підприємствах. Крім компанії “Татра-Юг” трамваї в Україні виробляє львівський “Електрон”. Тестову модель представив чернігівський “Еталон”. Плани налагодити виробництво трамваїв озвучила влада Харкова.
“Поданий мною законопроєкт №3739 про локалізацію передбачає законодавчо закріпити обов’язок державних замовників вимагати, щонайменше, частку місцевої складової в машинобудівній продукції, яку вони купують. Мова про залізничний та міський транспорт, комунальну та спеціальну техніки, енергетичне обладнання, авіа- та космічну техніку”, – підсумував заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку.