Новини

Для чого призначені ті, чи інші марки бетону

Міцність бетону характеризується його здатністю витримувати навантаження без руйнування. Вона визначається вимірюванням мінімальних зусиль для руйнування контрольних зразків при збільшенні на них навантаження з постійною швидкістю (до першої тріщини на зразку). Самою універсальною і затребованою маркою є бетон М200, хоча є і інші марки про які піде мова в даній статті.


Клас бетону по міцності на стиск – нормативна міцність, в якій повинно відповідати середнє значення міцності, отриманий при випробуванні еталонних кубиків бетону з розмірами ребер 150 мм.

По міцності на стиск для важкого бетону згідно зі стандартами встановлені класи з B3,5 по B60, які повинні забезпечувати середню міцність бетону з коефіцієнтом варіації 13,5%

Марки для бетону встановлюються по міцності еталонів на стиск, на осьовий розтяг, а також на осьовий розтяг при вигині. Так як бетон найбільш стійкий до стиску, бетонні конструкції намагаються спроектувати таким чином, щоб вони брали на себе тільки стискаючі навантаження. Кожна марка бетону відповідає значенню середньої міцності, тому у кожної марки своя рецептура. Таким чином, головний параметр при виборі бетонної суміші – це її марка.

М100 (В7,5)
Дана марка є найдешевшою. Цей бетон має широке застосування в будівництві доріг як заливка при установці бордюрів, а також служить основою для підготовки майданчиків перед укладанням плит і фундаментів. Після його схоплювання починають проведення арматурних робіт. Він служить чудовим захистом арматури від корозії.
М150 (В12,5)
Ця марка бетону набагато міцніша від попередньої, і також використовується для підготовчих робіт в якості основи. Крім того, вона може застосовуватися як фундамент під різні дрібні споруди, такі як сараї та гаражі.
М200 (В15)
Міцність бетонної суміші дозволяє її використовувати при вирішенні величезної кількості різних будівельних завдань, що робить її абсолютно універсальною. Основний перелік об’єктів виготовлення з М200 – це монолітні фундаменти, майданчики перекриттів і підпірні стінки, що не несуть на собі надмірного навантаження, бетонні східці, а також сходові прольоти.
М250 (В20)
Крім монолітних фундаментів і всіх видів бетонних майданчиків, M250 використовується для заливки плит малонавантажених перекриттів, а також підпірних стін і сходів. Також як і марка М200, вона є універсальною, тільки з набагато більш високими міцнісними характеристиками.
М300 (В22,5)
Міцність марки допускає її використання при виготовленні різних видів перекриттів з високим ступенем навантаження.
М350 (В25)
Марка призначена для конструкцій, схильних до надмірних навантажень. Це не тільки бетонні перекриття і монолітні фундаменти, але і бетонні колони, конструкційні опори, чаші басейнів, а також швидкісні автомагістралі та плити для аеродромів.

Всі перераховані вище марки бетону є найпоширенішими в будівництві марками товарного бетону.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України