Інша країна – це чужа планета. Сперечаємося, що вам не раз доводилося у відпустці стикатися з не завжди зрозумілими звичками і традиціями місцевих жителів? Наприклад, в Таїланді можуть запропонувати чай з “дерев’яного яблука” або образитися, якщо ви забудете зняти взуття біля входу в будинок.
Ми нещодавно познайомилися з Мариною, яка вже не перший рік живе на острові Самуї. Про себе вона розповідає коротко: «Посадила пальму. Побудувала будинок. Народила доньку». Ну а інші записи в її інтернет-щоденнику присвячені Таїланду, і з ними бажано ознайомитися кожному, хто планує подорож в цю країну. Чесне слово, врятуєтеся від багатьох непорозумінь.
1. Іноземцям не можна підмітати вулиці і продавати сувеніри
Азорські острови: подорож в одне з найкрасивіших місць на планеті – прочитайте у нашій статті
- У Таїланді можна офіційно працювати викладачем англійської мови, при цьому ви не зобов’язані бути її носієм. Ще можна влаштуватися перекладачем, хоча тут потрібно не тільки дозвіл на роботу, але і хоча б базове володіння тайським.
2. У будь-який напій тут додають лід
- Я звикла, і горло моє в порядку. А ось деякі туристи з незвички скаржаться на ангіну. Краще замовляйте напої не холодні: просто додайте до замовлення фразу «травень йен» — і буде вам щастя кімнатної температури.
3. Із-за високої вологості всюди повно цвілі
- Тут, як і в інших країнах Південно-Східної Азії, перше місце серед онкологічних захворювань займає рак печінки. Його викликає цвіль, а точніше отрута афлатоксин, яка в ній містить. Вона потрапляє в організм з зараженими цвілевим грибком злаковими культурами і горіхами (в першу чергу арахісом). А в Таїланді його додають майже в кожну страву.
4. На пляжі живуть пчскожили. Звідси і купки
- Пісок він перетравлювати не може, тому періодично піднімається на поверхню і звільняється від нього. Ці купки ми і бачимо на пляжі. Дивіться не вляпайтесь.
5. Кокоси прибирають спеціально навчені люди
- Приїжджає бригада, яка спритно піднімається на пальми і починає їх «чистити». Вартість такої послуги — 300 бат з дерева (це приблизно $ 10). І мотузка хлопцям потрібна зовсім не для підстраховки, а щоб акуратно спускати кокоси на землю, не пошкодивши дахи будинків.
6. На тайський пляж можна потрапити через готель. Майже завжди
- Нещодавно у нас одну даму не пустили. Як пізніше з’ясувалося, вона була не одна, а з бабусею, сестрою і дітьми 3: шум-гам, надувні круги… Менеджеру готелю дана група не сподобалася, і наступного разу він відмовив їм у проході на пляж. Чи має він на це право? Так, має. Пляжі в Таїланді хоч всі і загальні, а від готель — це вже приватна територія.
7. У сезон дощів — особлива техніка безпеки
- Не йдіть вбрід по каламутній воді. У таких потоках може плавати все що завгодно. Куди б ви не поспішали, пам ” ятайте про власну безпеку. Не стійте під деревами або ненадійними конструкціями. В проливний дощ гілки з кокосами мають високий шанс впасти вам на голову. Дивіться по сторонах і оцінюйте ризики.
8. Тайці спокійно ставляться до запізнень
- Тиждень тому ми міняли тепловий насос біля басейну. Нам його за один день полагодили. А за грошима тиждень приїхати не можуть. Нехай сума невелика була. Але тут цілих 11 500 бат ($ 350). Хто за такі гроші місяць працює, а тут роблять вигляд, що забули про них. Дивні вони, в загальному, але милі, хай іноді і безвідповідальні.
9. Комах їдять як насіння
- Які вони на смак? Смажені коники дуже схожі на чіпси. Цвіркуни — на солоні крекери, a гусениці — на насіння. Відмінна закуска, до речі. Рекомендую.
10. Абсолютно така ж. Але інша
- Сьогодні в кафе я замовила спагетті карбонара, і коли мені принесли тайську локшину з сосисками, як ви думаєте, що вони сказали? А це наше фото з архіву 2011 року. Тоді ми хотіли завести хаскі, а отримали собаку зовсім іншої породи. Сейм-сейм, бат диферент.
11. Замість хліба — салапао
- Начинка у цих булочок буває різна. Але я люблю зі свининою. Салапао досить просто приготувати і вдома, якщо раптом на вашій тайської вулиці не виявилося лотка з булочками. Готуються вони приблизно як наші пиріжки, тільки в кінці не печуться в духовці або смажать в олії, а варяться в пароварці.
12. Багато спокійно носять одяг з чужого плеча
- Коли моя тайська сусідка завела курей, я здивувалася не сильно. Але коли вона відкрила магазин секонд-хенд, я сказала: «Вау! І ти вважаєш, це гуд бізнес?» Вона відповіла: «Ти що! Навіщо людям витрачати сотні доларів на брендові речі? Можна ж купити злегка пошарпаний оригінал зі знижкою 70-80 %».
13. Чим більше живіт, тим вище достаток
- Чоловік у мене далеко не стрункий, і часто місцеві чоловіки, ляскаючи його по животу, примовляють: «Пумпуой». Я довго зрозуміти не могла, що це означає. І ось одного разу мені пояснили: виявляється, багато худі тайці заздрять Олегу. Кажуть: «Добре живеш, смачно їсть». А чоловік не розуміє цього і все худне.
14. У тайських будинках немає передпокоїв
- Я вже звикла до такого стану справ. Це навіть зручно. А ось до чого я ніяк ще не звикну, так це до того, що в моїй взуття часто хтось починає жити. Вісь на цьому фото ви бачите, хто оселився в моєму черевику на вулиці?
15. «Дерев’яні яблука» від застуди і печії
- Часто взимку вболіваєте? Тоді шукайте матум у всіх супермаркетах Таїланду у відділі спецій або чаю. Коштує він недорого — близько 80 бат. Як приготувати? Я заварюю 4-5 часточок в глечику. Настоюють 15-20 хвилин і п’ю. Іноді гарячий, іноді з льодом. Також можна додати мед або м’яту. За смаком схоже на компот із сухофруктів.
16. Зустріти змію — хороша прикмета. Мирно розійтися з нею — ще краще
- Чорних кішок в Таїланді не бачила, а якщо зелена змія переповзає вам дорогу, так це до удачі і гарних новин. Моя особиста думка, перевірена часом. І не падайте в непритомність при зустрічі зі зміями. Вони самі вас бояться і, якщо їх не чіпати, швидко тікають в кущі.
А вам доводилося бувати в Таїланді? Що ще цікавого і незвичайного ви помітили?