Дитина, внесена до паспорта батьків, може перетинати кордон до повноліття

Останнім часом у соціальних мережах поширюється інформація про те, що з 1 квітня 2018 року не буде дозволено перетин державного кордону України дітьми, дані яких були внесені до паспорта одного з батьків. Тобто, перетин державного кордону України дітьми буде можливим лише за наявності окремого паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У цьому зв’язку інформуємо, що ця інформація не відповідає дійсності та не має підтвердження у жодному нормативно-правовому акті України.

Пунктом 1 Розділу V «Перехідні положення» Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено, що «Документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов’язковій заміні».

Таким чином, відповідно до згаданої вище норми Закону України, дитина, дані якої були внесені до паспорта одного з батьків, може перетинати державний кордон до досягнення повноліття або закінчення терміну дії такого паспорта.

Законодавством України не передбачено також обов’язкової заміни паспорта у формі книжечки на ID-картку.

Обов’язкове оформлення ID-картки здійснюється: дітям, які досягли 14-річного віку; особам, які втратили або пошкодили паспорт у формі книжечки; особам, які змінили ім’я (прізвище) тощо.

Консульський відділ Посольства України у Франції

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh