Новини

Дипломат: мало хто знає, але в нашій Конституції a priori закладений конфлікт по лінії «Президент – Прем’єр»

Сьогодні стало модно пропонувати свій варіант нової Конституції, при цьому ніхто з політиків не говорити про ті, що до діючої Конституції є дуже багато питань. Як передає Новинний Портал, про це у своєму блозі пише український дипломат Вадим Трюхан. За його словами, ключових проблем дві. Перша – Конституція фактично стала вже тільки умовно легітимною. Адже частина її положень не виконується. Давно і системно. Зокрема, щодо форми правління, способу формування уряду, безкоштовності медицини, незалежності суддів, прав людини, рівності всіх перед законом тощо.

Дипломат зазначає, що в Конституції a priori закладений конфлікт по лінії «Президент – Прем’єр». Дуалізм влади ніколи нікого ні до чого хорошого не приводило. За словами Вадима Трюхана, щоб вирішити ці проблеми потрібна система стримувань і противаг. Вона тоді дієва, коли є парламентський контроль за діями виконавчої гілки влади і коли незалежність і самодостатність судової гілки влади не декларативна, а реальна. Хто має більше повноважень, – президент або прем’єр, – це другорядне питання. Він лежить не в юридичній площині, а в політичній. Насправді ключове завдання зараз – політично визначитися з моделлю форми управління. Один варіант – умовно «французько-американський», другий – «німецько-польський». Але те, що від дуалізму влади треба відмовлятися вже, то це 100%.

Що стосується безкоштовності медицини і освіти, дипломат зазначив, що ці положення є явно нереальними при нинішньому стані економіки України. Від них треба відмовлятися, з одночасним забезпеченням державою безкоштовних медичних та освітніх послуг для малозабезпечених людей. Вадим Трюхан зазначив, таким чином, Конституцію треба міняти. Це вже аксіома.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.