Дипломат: мало хто знає, але в нашій Конституції a priori закладений конфлікт по лінії «Президент – Прем’єр»

Сьогодні стало модно пропонувати свій варіант нової Конституції, при цьому ніхто з політиків не говорити про ті, що до діючої Конституції є дуже багато питань. Як передає Новинний Портал, про це у своєму блозі пише український дипломат Вадим Трюхан. За його словами, ключових проблем дві. Перша – Конституція фактично стала вже тільки умовно легітимною. Адже частина її положень не виконується. Давно і системно. Зокрема, щодо форми правління, способу формування уряду, безкоштовності медицини, незалежності суддів, прав людини, рівності всіх перед законом тощо.

Дипломат зазначає, що в Конституції a priori закладений конфлікт по лінії «Президент – Прем’єр». Дуалізм влади ніколи нікого ні до чого хорошого не приводило. За словами Вадима Трюхана, щоб вирішити ці проблеми потрібна система стримувань і противаг. Вона тоді дієва, коли є парламентський контроль за діями виконавчої гілки влади і коли незалежність і самодостатність судової гілки влади не декларативна, а реальна. Хто має більше повноважень, – президент або прем’єр, – це другорядне питання. Він лежить не в юридичній площині, а в політичній. Насправді ключове завдання зараз – політично визначитися з моделлю форми управління. Один варіант – умовно «французько-американський», другий – «німецько-польський». Але те, що від дуалізму влади треба відмовлятися вже, то це 100%.

Що стосується безкоштовності медицини і освіти, дипломат зазначив, що ці положення є явно нереальними при нинішньому стані економіки України. Від них треба відмовлятися, з одночасним забезпеченням державою безкоштовних медичних та освітніх послуг для малозабезпечених людей. Вадим Трюхан зазначив, таким чином, Конституцію треба міняти. Це вже аксіома.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh