Верховна Рада провалила голосування за внесення до порядку денного законопроекту 6688 «про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Ідея, яку нам розповідають, задоволена цікава і має захищати Україну від загроз ззовні. Але чи так це насправді? Відповідь просто: ні і ще раз ні. Переглянувши законопроект, можна переконатися, що написане абсолютно суперечить тому, про що говорять народні депутати. Народні депутати розповідають, що закон повинен захищати від кібератак і інфонебезпек, але це абсолютно дві різні речі. Про це у своєму блозі пише український громадський активіст та блогер Семен Кабакаев.
За його словами, в законі прописано, що потрібно і можна блокувати сайти, але від сайтів немає кіберзагроз. Інтерпретація, що він захищає від інфоатак, або іншого впливу типом інформаційно-психологічних операцій, теж помилкова. Все питання в тому, що будь-яка гуманітарна агресія, в перелік якої входити як кібератака, так і інформаційна кампанія, не винесена навіть на міжнародній арені на рівень закону. Немає методологій, немає понятійного апарату, немає розуміння на даному етапі як це класифікувати. Світ зіткнувся з цим тільки недавно і ще не встиг внести це як загрозу, для того ж міжнародного гуманітарного права. А цей законопроект під різними інтерпретаціями наших політиків нібито захищає від кіберзагроз та від інформаційних компаній.
Блогер зазначає, що в сухому залишку, цей законопроект може заблокувати будь-який сайт, за незрозумілою процедурою без означеної статті та алгоритмом. Тобто, за власним бажанням будь-яка служба може закрити ресурс, який їй не сподобався. «Виходячи з усієї ситуації у мене напрошується два висновки, або це зроблено навмисне, для вирішення своїх інтересів, або це дилетантство і халатність наших депутатів», – написав блогер. Він додає, що особливо здивував комітет з нацбезпеки, який пропустив цей законопроект.