Закон про інтернет-блокування писали або дилетанти, або ті, хто навмисне хотів ввести цензуру, – блогер

Верховна Рада провалила голосування за внесення до порядку денного законопроекту 6688 «про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Ідея, яку нам розповідають, задоволена цікава і має захищати Україну від загроз ззовні. Але чи так це насправді? Відповідь просто: ні і ще раз ні. Переглянувши законопроект, можна переконатися, що написане абсолютно суперечить тому, про що говорять народні депутати. Народні депутати розповідають, що закон повинен захищати від кібератак і інфонебезпек, але це абсолютно дві різні речі. Про це у своєму блозі пише український громадський активіст та блогер Семен Кабакаев.

За його словами, в законі прописано, що потрібно і можна блокувати сайти, але від сайтів немає кіберзагроз. Інтерпретація, що він захищає від інфоатак, або іншого впливу типом інформаційно-психологічних операцій, теж помилкова. Все питання в тому, що будь-яка гуманітарна агресія, в перелік якої входити як кібератака, так і інформаційна кампанія, не винесена навіть на міжнародній арені на рівень закону. Немає методологій, немає понятійного апарату, немає розуміння на даному етапі як це класифікувати. Світ зіткнувся з цим тільки недавно і ще не встиг внести це як загрозу, для того ж міжнародного гуманітарного права. А цей законопроект під різними інтерпретаціями наших політиків нібито захищає від кіберзагроз та від інформаційних компаній.

Блогер зазначає, що в сухому залишку, цей законопроект може заблокувати будь-який сайт, за незрозумілою процедурою без означеної статті та алгоритмом. Тобто, за власним бажанням будь-яка служба може закрити ресурс, який їй не сподобався. «Виходячи з усієї ситуації у мене напрошується два висновки, або це зроблено навмисне, для вирішення своїх інтересів, або це дилетантство і халатність наших депутатів», – написав блогер. Він додає, що особливо здивував комітет з нацбезпеки, який пропустив цей законопроект.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh