Авторські статті

Дії СБУ щодо проведення так званої “антитерористичної операції” є абсолютно незаконними

Народний депутат від “УДАРу”, голова підкомітету з питань боротьби з тероризмом комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Юрій Савчук вимагає від Голови Служби безпеки України Якименка припинити безпідставне застосування вогнепальної зброї силовиками до учасників акцій протесту та перевищувати повноваження, фактично запроваджуючи воєнний стан в Україні під виглядом проведення антитерористичної операції. Про йдеться в поданні Юрія Савчука на ім’я голови СБУ. 

“Проведення антитерористичної операції в ситуації, що склалася, означає визнання терористами більшості громадян України, які в мирний спосіб висловлюють свій протест проти дій влади. Більше того, такі дії є абсолютно незаконними, оскільки під виглядом антитерористичної операції, фактично проводяться заходи, дозволені лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану, коли допускається суттєве обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина”, – зазначає Юрій Савчук.

Він відзначив, що в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року працівники правоохоронних органів відкрили вогонь по учасниках мирної акції протесту, що призвело до людських жертв та кровопролиття. Крім того, на сьогодні повністю зупинено рух метрополітену, практично повністю перекрито в’їзд наземного транспорту до м. Києва, зокрема, на під’їздах до міста перекрито більшість смуг руху на міжміських трасах, на деяких з них працівники ДАІ взагалі забороняють проїзд автотранспорту, службові і посадові особи органів внутрішніх справ за надуманих підстав зупиняють залізничні потяги, що прямують до столиці.

“По суті, станом на сьогодні у столиці України без дотримання встановленої Конституцією та законами України процедури введено воєнний стан. Хоча жодної з підстав для введення воєнного або надзвичайного стану у Києві не було”, – підкреслив Савчук.

Депутат наголосив, що дії органів державної влади, правоохоронних органів, спрямовані на обмеження прав та свобод громадян, перекриття руху транспорту в Києві та його передмістях, є незаконними.

Юрій Савчук вимагає від Якименка “забезпечити припинення безпідставного застосування вогнепальної зброї та спеціальних засобів працівниками правоохоронних органів до учасників акцій протесту, оскільки ці дії прямо порушують гарантовані Конституцією та законами права і свободи людини і громадянина, а також містять ознаки злочину, передбаченого статтею 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт)”.

“Влада сьогодні хоче зробити народ терористами, ввести в оману людей, фальшуючи закони. Те, що сьогодні відбувається на Майдані, – не терористичний акт, а волевиявлення народу, з яким треба рахуватися”, – наголосив Савчук.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

4 коментарів

  1. Давно нет никаких мирных демонстраций. Только попытка свержения власти силой.

  2. Если что-то незаконно, то необходимы законные действия для пресечения незаконности. Где обращения в прокуратуру и суд? Даже если это в наших условиях не имеет смысла, то такие действия все равно должны быть предприняты прежде чем начинать активное сопротивления и выражать гражданское несогласие

  3. Пиздець януку і його шантрапі. Попереду Гаагський трибунал, якщо до тюрми доведуть, а не замочать по дорозі.

  4. Ты сука, Савчук, где ты видел мирных демонстрантов, это всё вы рразжигаете и западные политки, но вам тут хер что обломится, а антитерористическую операцию давно надо было начать. В вашем ударе одни проститутки, вы партия проституток брошенных во главе с вашим лидером. надо лишить вас неприкосновенности и судить, и посадить от 8-15 лет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.