Дії Росії спрямовані на підрив системи глобальної безпеки – Яценюк

Прем’єр-міністра Арсеній Яценюк закликає США та Великобританію захистити Україну, щоб зберегти систему глобальної безпеки на Землі.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради у вівторок, він сказав, що події в Криму – це “найдраматичніший і найскладніший конфлікт на території Європи 21 століття”.

“Це не є двостороннім конфліктом. Це є ні що інше, як дії Російської Федерації, спрямовані на підрив системи глобальної безпеки”, – заявив Яценюк.   

Уряд попросив парламент, аби той проголосував за звернення до країн-учасниць  Будапештського меморандуму з проханням виконати ті гарантії, які надавалися українській державі після здачі ядерної зброї.

“Країна, яка позбулася добровільно ядерної зброї, яка відмовилася від свого ядерного статусу і отримала гарантії від провідних країн світу, залишилася незахищена і сам на сам з озброєною до зубів державою, яка має ядерний статус”, – наголосив Яценюк.

“І тому моє звернення до західних партнерів було наступне: якщо ви не забезпечите ті гарантії, які були підписані в Будапештському меморандумі, тоді поясніть, як будете переконувати Іран чи Північну Корею позбуватися статусу ядерних держав, якщо відповідних гарантій світ давати не буде?”, – заявив він.

Саме тому Кабінет міністрів звертається до парламенту з проханням проголосувати відповідну заяву і “продемонструвати волю українського народу до країн-гарантів Будапештського меморандуму про отримання захисту”.

“Ми нічого ні в кого не просимо. Ми просимо тільки одне: на нашу країну здійснена військова агресія – ті, хто гарантували, що цієї агресії не буде, з одного боку, повинні відвести війська, а з іншого боку повинні захистити суверенну незалежну державу”, – заявив Яценюк.

Як відомо, згідно з Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, укладеним у Будапешті 5 грудня 1994 року, гарантами безпеки без’ядерної України стали США, Великобританія й Росія.

Російська Федерація з кінця лютого нарощує військову силу в Автономній республіці Крим, 1 березня було офіційно дано дозвіл на введення російських військ в АРК, поки – в очікуванні так званого “референдуму” про входження Криму в РФ – росіяни штурмують і блокують військові частини українських збройних сил.

“Українська правда”

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh