Авторські статті

Дії Росії спрямовані на підрив системи глобальної безпеки – Яценюк

Прем’єр-міністра Арсеній Яценюк закликає США та Великобританію захистити Україну, щоб зберегти систему глобальної безпеки на Землі.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради у вівторок, він сказав, що події в Криму – це “найдраматичніший і найскладніший конфлікт на території Європи 21 століття”.

“Це не є двостороннім конфліктом. Це є ні що інше, як дії Російської Федерації, спрямовані на підрив системи глобальної безпеки”, – заявив Яценюк.   

Уряд попросив парламент, аби той проголосував за звернення до країн-учасниць  Будапештського меморандуму з проханням виконати ті гарантії, які надавалися українській державі після здачі ядерної зброї.

“Країна, яка позбулася добровільно ядерної зброї, яка відмовилася від свого ядерного статусу і отримала гарантії від провідних країн світу, залишилася незахищена і сам на сам з озброєною до зубів державою, яка має ядерний статус”, – наголосив Яценюк.

“І тому моє звернення до західних партнерів було наступне: якщо ви не забезпечите ті гарантії, які були підписані в Будапештському меморандумі, тоді поясніть, як будете переконувати Іран чи Північну Корею позбуватися статусу ядерних держав, якщо відповідних гарантій світ давати не буде?”, – заявив він.

Саме тому Кабінет міністрів звертається до парламенту з проханням проголосувати відповідну заяву і “продемонструвати волю українського народу до країн-гарантів Будапештського меморандуму про отримання захисту”.

“Ми нічого ні в кого не просимо. Ми просимо тільки одне: на нашу країну здійснена військова агресія – ті, хто гарантували, що цієї агресії не буде, з одного боку, повинні відвести війська, а з іншого боку повинні захистити суверенну незалежну державу”, – заявив Яценюк.

Як відомо, згідно з Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, укладеним у Будапешті 5 грудня 1994 року, гарантами безпеки без’ядерної України стали США, Великобританія й Росія.

Російська Федерація з кінця лютого нарощує військову силу в Автономній республіці Крим, 1 березня було офіційно дано дозвіл на введення російських військ в АРК, поки – в очікуванні так званого “референдуму” про входження Криму в РФ – росіяни штурмують і блокують військові частини українських збройних сил.

“Українська правда”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.